Opublikowany: śr, Mar 20th, 2019

Popękane naczynka – jak sobie z nimi radzić?

portrait-3353699_1920

Zauważyłeś na twarzy charakterystyczną czerwoną „pajęczynkę”? To z pewnością popękane naczynka krwionośne. Jak powstają? Jakie jest ich źródło? Jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego naczynka pękają?

Przyczyn pękających naczynek, czyli teleangiektazji może być naprawdę wiele. Ich podłoże może tkwić w:

  • Może być tak, że odziedziczyliśmy skłonność do pękających naczyń po naszych przodkach.
  • Cera naczyniowa – to naturalne skłonności skóry do pękania naczynek.
  • Warunki pracy – w tym miejscu kryteriami mogą być wahania temperatury, zwiększona ekspozycja skóry na słońce.
  • Długotrwałe spożywanie alkoholu w dużych ilościach – napoje wysokoprocentowe rozszerzają naczynia. W momencie, gdy organizm przetrawi alkohol, dochodzi do niszczenia śródbłonek ścianek naczyń przez przetrawione produkty.
  • Choroby takie jak nadciśnienie.
  • Złe nawyki żywieniowe – jedzenie gorących potraw wpływają na podwyższenie ciśnienia krwi.
  • Otyłość.
  • Intensywna/ agresywna pielęgnacja – używanie zbyt mocnych peelingów.

Jak dbać o skórę naczyniową?

Skóra naczyniowa wymaga dobrania specjalnej kuracji. By zapobiegać kolejnym pajączkom, powinniśmy używać kremów dedykowanych właśnie do naszego rodzaju skóry. Unikajmy długotrwałego przebywania w skrajnych temperaturach. Zarówno mróz, jak i długa ekspozycja na słońce mogą nam równie zaszkodzić. Ponadto przed wyjściem na dwór, smarujmy skórę kremami – w zimie postawmy na tłuste, latem sięgnijmy po kremy z filtrami. Zapomnijmy także o peelingach mechanicznych. Lepiej sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne.

Laser diodowy do zamykania naczyń – prosta droga na skróty

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują nam wiele urządzeń, w tym urządzenia do analizy skóry czy do redukcji tkanki tłuszczowej. Mogą nam także zaproponować laser diodowy do zamykania naczyń. Dzięki niemu zobaczymy rezultaty efektu terapeutycznego już po pierwszym zabiegu. Możemy być spokojni o bezpieczeństwo podczas zabiegu. To nieinwazyjna metoda, która nie pozostawi żadnych blizn.

Comments

comments