Opublikowany: wt, Lis 19th, 2019

Poduszka lędźwiowa – kiedy warto kupić?

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa to jeden z najbardziej newralgicznych części naszego ciała. Dzisiejszy styl życia często prowadzi do zaniedbań tej partii pleców, a także je przeciąża. W perspektywie czasu może to prowadzić do powstawania zwyrodnień i przewlekłego bólu, nasilającego się wraz z upływem lat. Jeśli nie chcesz do tego doprowadzić, zadbaj o swój odcinek lędźwiowy już dziś. Jak to zrobić? Kupując dobrej jakości podpórkę lub poduszkę lędźwiową. Sprawdź teraz jej zalety.

lumbar-support-pillow

Współczesny tryb życia nie sprzyja naszym kręgosłupom. Na szczególne obciążenia narażony jest odcinek lędźwiowy. Nieustanne siedzenie, czy to w pracy przed monitorem, czy w domu przed telewizorem, skutecznie osłabia mięśnie pleców i jednocześnie powoduje ich niekorzystne napięcie. Do tego dochodzi brak aktywności fizycznej lub nagłe zrywy do uprawiania sportu, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak więc zadbać o nasze plecy, a w szczególności ich dolną część w czasach, które im ewidentnie nie sprzyjają? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sprzęt rehabilitacyjny, który pomoże przetrwać odcinkowi lędźwiowemu długie godziny w biurze lub w samochodzie. Należą do niego podpórki i poduszki lędźwiowe. Poznajmy zalety każdego z tych rozwiązań.

Podpórki z siatki i półwałki

Najprostszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem, po które możemy sięgnąć w przypadku pojawienia się u nas bólu dolnego odcinka pleców są podpórki z siatki oraz półwałki. To uniwersalne akcesoria rehabilitacyjne, które w łatwy sposób zamotujemy na każdym krześle biurowym, a nawet fotelu samochodowym. Podpórki i półwałki zazwyczaj posiadają elastyczne taśmy, które pozwalają utrzymać akcesorium w odpowiednim miejscu. Przedmioty te są odpowiednio wyprofilowane tak, by wspierać odcinek lędźwiowy, odciążając go, a co za tym idzie, niwelując go. Dzięki nim łatwiej utrzymamy prawidłową pozycję pleców podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem. Te rozwiązania można także stosować w ramach profilaktyki.

half-roll-pillow

Poduszki lędźwiowe ortopedyczne

Poduszki lędźwiowe ortopedyczne to propozycja dla tych, którzy już od dłuższego czasu uskarżają się na bóle w dolnej okolicy pleców. Polecane są także w przypadkach przebytych urazów, nawracającej rwy kulszowej lub osobom cierpiącym na dyskopatię. W przeciwieństwie do podpórek i półwałków, poduszka lędźwiowa solidniej podpiera plecy, dokładnie wypełniając część lędźwiową kręgosłupa. Ponadto tego typu akcesoria rehabilitacyjne najczęściej wykonane są z pianki z funkcją pamięci, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Dobrej jakości poduszki lędźwiowe oferuje renomowana firma Qmed, specjalizująca się w produkcji sprzętu rehabilitacyjnego i profilaktycznego wpierającego pracę naszego narządu ruchu. Ich Lumbar Support Pillow znakomicie nadaje się od używania w pracy, domu oraz samochodzie, odciążając nasz kręgosłup i zapewniając komfort podczas długotrwałego siedzenia.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza poduszka lędźwiowa nie zastąpi odpowiedniej fizjoterapii czy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Jeśli więc cierpicie na przewlekłe bóle odcinka lędźwiowego, warto udać się na wizytę u fizjoterapeuty, który przygotuje dla Was odpowiedni plan działania, którego celem będzie wzmocnienie mięśni pleców oraz pozbycie się napięć, co znacznie złagodzi ból lub pomoże pozbyć się go raz na zawsze.

Comments

comments