Opublikowany: śr, Gru 18th, 2019

Piłki rehabilitacyjne – czym są, do czego służą i jak wybrać rozmiar?

Piłka rehabilitacyjna stosowana jest w różnych rodzajach treningu, a także, jak sama nazwa wskazuje, do rehabilitacji. Z jej pomocą można skutecznie wzmocnić mięśnie pleców, stawy, a także poprawić koordynację ruchową oraz skorygować wady postawy. By jednak skutecznie spełniła swoje funkcje, powinna być prawidłowo dopasowana do wzrostu. Poznaj bliżej właściwości tego podręcznego sprzętu rehabilitacyjnego i dowiedz się, jak dobrać idealną piłkę do swoich potrzeb.

pilka-rehabilitacyjna-z-systemem-abs-45-cm

Piłka rehabilitacyjna – zalety

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną kompleksowo wpływają na nasze ciało. Znakomicie wzmacniają mięśnie przede wszystkim brzucha i pleców. Dzięki temu, że piłka wymusza na nas utrzymanie równowagi, powoduje pracę o wiele większej ilości partii mięśniowych, a także mięśni głębokich, które nie są używane na co dzień. Ma to dobroczynny wpływ przede wszystkim na stabilizację naszego kręgosłupa. Silne mięśnie przykręgosłupowe zapobiegają bowiem bólom pleców oraz wadom postawy.

Dzięki regularnym treningom na piłce rehabilitacyjnej możemy także poprawić naszą równowagę, koordynację, ruchomość w stawach i ich wytrzymałość oraz pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Trening z piłką, jeśli jest wystarczająco intensywny, pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, a także złagodzi napięcie mięśniowe i nerwowe, czyli obniży poziom stresu.

pilka-rehabilitacyjna-z-systemem-abs-65-cm

Piłki rehabilitacyjne od Qmed – charakterystyka

Nasze piłki rehabilitacyjne powstały z wytrzymałej pianki ABS, która jest odporna na uszkodzenia. Dodatkowo chroni użytkownika przed nagłym pęknięciem piłki czy jej rozerwaniem. ABS to materiał wysoce wytrzymały, gwarantujący maksimum bezpieczeństwa podczas użytkowania wyrobów z niego wykonanych. Nawet jeśli piłka ulegnie uszkodzeniu, to powietrze będzie z niej uchodzić bardzo powoli, co zapobiegnie niefortunnym upadkom czy kontuzjom ćwiczącego.

W ofercie naszego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym znajdziesz piłki w różnych rozmiarach od wersji o średnicy 45 cm do dużych modeli o średnicy 85 cm.

Piłka rehabilitacyjna – jak wybrać rozmiar?

Chcąc zakupić piłkę rehabilitacyjną, należy wziąć pod uwagę jej wielkość. Wybór odpowiedniej zależy od naszego wzrostu. Osoby mierzące między 150 a 165 cm mogą zakupić piłkę o średnicy 55 cm. Jeśli znajdujesz się w przedziale 166 a 175 cm wzrostu, to wybierz piłkę o średnicy 65 cm. Osoby o wzroście w granicach 175 – 185, powinny zdecydować się na model o średnicy 75 cm. A Ci powyżej 185 cm wzrostu, powinni wybrać piłkę o wielkości 85 cm. Dodatkowym aspektem, który warto sprawdzić po zakupieniu piłki jest utrzymanie kąta 90 stopni w kolanach oraz między tułowiem a udami, kiedy siedzimy na piłce.

pilka-rehabilitacyjna-z-systemem-abs-85-cm

Piłka w pracy do siedzenia – czy to dobry pomysł?

Ostatnio popularna stała się zmiana tradycyjnego krzesła biurowego na piłkę rehabilitacyjną. To znakomity sposób na to, by zadbać o nasz kręgosłup i zmusić mięśnie głębokie do pracy nawet podczas siedzenia. Dodatkowo, siedząc na piłce, rozluźniamy okolice bioder i lędźwi, co zapobiega powstawianiu nadmiernych napięć. Warto więc zainwestować w tego typu piłki do biura, by pracownicy mogli siedzieć na nich choćby 2-3 godziny dziennie. Pamiętajmy jednak, żeby dostosować ich wielkość do wysokości biurka, tylko wtedy bowiem spełnią swoją należytą funkcję.

Comments

comments