Opublikowany: czw, Cze 27th, 2019

Pierwsze odwiedziny u malucha. Co kupić?

prezent dla malucha

W Twojej rodzinie pojawił się na świecie nowy malec? Znajomi zapraszają do siebie, byś w końcu mógł poznać ich małą pociechę? Oczywiście nie wypada przyjść z pustymi rękami. Tu pojawia się problem – co wybrać? Zabawki, śpioszki, a może praktycznie – paczkę pieluch wielorazowych? Dziś podpowiadamy, co z pewnością ucieszy dziecko, jak i rodziców.

Jakie zasady powinny nam przyświecać?

Kilka zasad, które pozwolą wybrać trafiony prezent:

  • Nie kupuj na przyszłość. To znaczy możesz, ale z pewnością będzie jeszcze wiele okazji, by obdarować malucha prezentem stosownym do wieku. Na razie jednak sugerujemy, by skupić się na teraźniejszych potrzebach i możliwościach dziecka.
  • Przedmioty, które znajdą się wokół dziecka, powinny być bezpieczne. Nie wystarczy, że ich wygląd i kształt nie wzbudza żadnych podejrzeń. Rzeczy powinny być zaopatrzone w oznaczenie CE oraz normę E71, a także posiadać informację o wieku, dla którego dedykuje się daną rzecz.
  • Nie należy przesadzać. Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie wykupuj całej półki z ciuszkami, bo dziecko i tak zaraz z tego wyrośnie. Niemalże każdy rodzic skrywa małą tajemnicę – niekiedy darowanych śpioszków jest tyle, że malec nie wystąpi w nich ani razu.

Pieluszki wielorazowe

Ciekawą i o wiele bardziej przyjazną alternatywą dla środowiska, a także portfela, jest zakup pieluszek wielorazowych. Są wykonane z materiału PUL, który nie przepuszcza wilgoci. Wewnątrz są wyłożone delikatnym polarem. W pieluszkach została umieszczona kieszonka, w której powinien znajdować się wkład chłonny. Dużą zaletą jest to, że pieluszka może dorastać wraz z malcem, a to dzięki wbudowanym napom, których regulacja umożliwia zmianę rozmiaru.

Zabawki

Zabawki z kolei ucieszą maluszka. Jednak do tej kwestii trzeba podejść odpowiedzialnie. Unikajmy przedmiotów z małymi elementami, które dziecko może połknąć. Zadbajmy też o to, by były wyposażone we wspomniane normy i certyfikaty. We wczesnym dzieciństwie najlepszym prezentem będą grzechotki, a także zabawki edukacyjne – te trzeba dostosować do wieku dziecka.

Atrybuty do łóżeczka

Maluchy bardzo dużo czasu spędzają w swoim łóżeczku. Dlatego dobrym wyjściem będzie kupienie czegoś właśnie do kojca. Możemy zainwestować w karuzelę, którą rodzice przytwierdzą nad łóżeczkiem, a malec będzie z zaciekawieniem wodził za nią wzrokiem. Możemy także wybrać przyjemny w dotyku kocyk, który będzie towarzyszył dziecku w pierwszych momentach życia.

Małe odstępstwo od teraźniejszości – książka z dedykacją

Co prawda wspominaliśmy o tym, by myśleć raczej o teraźniejszości, aczkolwiek stoimy na stanowisku przekonania, że książka jest cennym darem w każdym wieku. Możesz sięgnąć po klasykę znaną i dzieciom i dorosłym na całym świecie – zbiór baśni braci Grimm, Andersena, „Kubuś Puchatek”. Współczesny rynek książki dziecięcej ma się świetnie. Piękne historie, niesamowite ilustracje – to wszystko czeka na księgarnianych półkach. Świetnym pomysłem będzie załączenie dedykacji, którą dziecko, kiedy już nauczy się czytać, przeczyta samodzielnie.

Comments

comments