Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

Pierwsze buty dla dziecka – jakie wybrać?

Wybierając pierwsze buty dla małego dziecka, rodzice mają przed sobą nie lada wyzwanie! Kiedy nadchodzi odpowiedni czas na to, żeby maluch zaczął nosić buty? Czym należy się kierować podczas wyboru?

children-817365_1280

Trudna nauka chodzenia

Pierwsze kroki to ogromny wyczyn w życiu każdego malucha. Dzieci zaczynają chodzić w różnym czasie. Niektóre podejmują pierwsze udane próby już w wieku 10 miesięcy, inne potrzebują na to znacznie więcej czasu. Ważne, aby nie popędzać dziecka i pozwolić na naturalny przebieg tego procesu! Świadomi rodzice mogą wesprzeć swojego malucha, wybierając dla niego odpowiednie obuwie profilaktyczne dla dzieci. Dzięki specjalnej konstrukcji, wysokiej jakości obuwie korekcyjne nie zakłóca naturalnej anatomii stóp oraz pozwala zapobiec wadom, które zazwyczaj są rezultatem noszenia źle skonstruowanych i niewłaściwie dobranych butów.

Solidny materiał

Podczas nieustających zabaw lub chociażby trudnej nauki chodzenia, dziecięce obuwie jest szczególnie narażone na uszkodzenia. Słabej jakości buty dla dzieci nie są w stanie znieść intensywnego użytkowania i już po krótkim czasie nadają się do wyrzucenia. Inwestując w obuwie dla dzieci wykonane z solidnych materiałów, możemy być pewni, że bez trudu przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki.

princessa-3je-min-600x600

Właściwie dobrany rozmiar

Dobór odpowiedniego rozmiaru butów to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na komfort oraz zdrowie stóp! Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej wybrać się z maluchem do sklepu i przymierzyć buty przed zakupem. W wielu sklepach dostępne są już specjalne miarki, ułatwiające wykonanie pomiaru i wybranie najbardziej odpowiedniego rozmiaru.  Należy przy tym pamiętać, że buty dla dzieci zawsze powinny być mniej więcej 1 cm dłuższe od stopy! Małe dziecko nie jest w stanie powiedzieć, czy przymierzany model jest za mały, za duży, czy też nie zapewnia należytego komfortu. Zadaniem rodziców jest upewnienie się, że wybrane buty dla dzieci są właściwie dopasowane do stopy.

Pierwsze buty dla dzieci? Tylko od sprawdzonego producenta!

Posiadanie chociażby podstawowych informacji na temat właściwego doboru obuwia dziecięcego jest niezmiernie ważne, jednakże nie zastąpi specjalistycznej wiedzy. Dlatego też, kupując pierwsze buty, warto oprzeć się na doświadczeniu renomowanych producentów oferujących obuwie profilaktyczne dla dzieci i cieszących się pozytywnymi opiniami lekarzy oraz specjalistycznych instytutów. Proponujemy urzekające nowoczesnym designem obuwie polskiej marki Memo, które dzięki swej unikalnej, przemyślanej konstrukcji jest polecane dzieciom już od pierwszego roku życia. Buty dla dzieci Memo są wykonane z naturalnych surowców, posiadają zalecany przez lekarzy sztywny i wysoki zapiętek, a poza tym znakomicie dopasowują się do dziecięcej stopy, zapewniając przy tym swobodną pracę mięśniom.

Pamiętajmy, że, wybierając odpowiednie obuwie dla swoich dzieci, zapewniamy im zdrowy rozwój i zapobiegamy schorzeniom, których objawy mogą pojawić się dopiero po kilku latach!

Comments

comments