Opublikowany: pon, Cze 8th, 2020

Pielęgnacja skóry na lato

Nadchodzi sezon letni, a wraz z nim wakacje i wycieczki poza miasto, odpoczynek na plaży czy spacery po górach. To czas słoneczny, kiedy otrzymujemy niezbędną dawkę witaminy D i cieszymy się ciepłymi temperaturami. Jednak lato to specyficzny czas dla naszej skóry, która wymaga wtedy innej pielęgnacji niż w sezonie zimowym. W tym artykule podpowiadamy, jak stworzyć system skutecznej letniej pielęgnacji, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą.

young-woman-1745173_1280

Wiosenne przygotowanie

Planowanie pielęgnacji na lato warto zacząć już wiosną. Jest to sezon przejściowy, doskonały na stopniowe wprowadzanie zmian. Możesz powoli odstawić ciężkie kosmetyki i zamiast używać ich codzienne, zmniejszać częstotliwość do używania co drugi, co trzeci dzień.

Wiosna jest także dobrym okresem na przetestowanie kosmetyków z filtrami UV. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów: naturalnych, z silikonami lub bez, natłuszczających, matujących, nawilżających. Krem z filtrem UV dobieramy do rodzaju skóry, musimy także pamiętać, że na sezon letni najlepiej dobrać filtr o minimalnej mocy 30 SPF, a najlepiej 50 SPF i więcej.

Dlaczego krem z filtrem warto testować zanim będziemy wyeksponowani każdego dnia na ostre słońce? Dla wielu osób będzie to ostatnia warstwa pielęgnacyjna, a zarazem ta, na którą bezpośrednio nakładamy makijaż. Dlatego krem z filtrem nie powinien się rolować, nie powinny także powstawać na nim plamy z podkładu, bronzera czy różu.

Niektóre kremy z filtrem mogą skracać trwałość make-upu. Jeżeli w wiosenne dni przetestujesz różne kremy przeciwsłoneczne, możesz wejść w sezon letni z pielęgnacyjnym pewniakiem.

Wiosna to również ostatni moment na abrazyjne zabiegi. Mowa tu głównie o zabiegach na bazie preparatów z kwasem, które w kontakcie z promieniowaniem słonecznym mogą powodować powstawanie plam na skórze i utrwalanie przebarwień – efekt odwrotny do zamierzonego. Podczas kuracji kwasami używamy filtra UV nawet w sezonie zimowym, a w sezonie letnim preparat z filtrem może nie być wystarczającą ochroną dla skóry z zabiegami kwasowymi. Dlatego wiosna to świetny czas na robienie zabiegów jak peelingi chemiczne, laserowy peeling węglowy czy intensywne oczyszczanie cery.

Zadbaj o skórę od środka i przygotuj odpowiednie preparaty

Podstawą letniej pielęgnacji są nie tylko kosmetyki, ale przede wszystkim zdrowa dieta. W okresie upałów szczególnie ważne jest picie wody. Więcej się pocimy, przez co nasza skóra może być przesuszona. Wysoka temperatura także sprzyja przesuszeniu cery. Dobrze wypijać około 2 litrów wody dziennie w okresie letnim.

Lato to czas, kiedy sklepowe półki uginają się od świeżych warzyw i owoców. Postaw na dietę opartą właśnie na tych produktach, aby dostarczyć skórze dawkę niezbędnych witamin, minerałów czy antyoksydantów. Żadna cera nie będzie wyglądać dobrze przy wyłącznym dbaniu o nakładane na nią kosmetyki i jednoczesnym zaniedbywaniu diety.

Warto także wyposażyć się w kosmetyki, które pomogą łagodzić problemy często pojawiające się latem. To kremy po opalaniu łagodzące ewentualne oparzenia słoneczne, nawilżające i łagodzące maseczki w płachtach, które przywrócą zdrowie przesuszonej na słońcu skórze.

Comments

comments