Opublikowany: czw, Sty 9th, 2020

Peeling laserowy – dla zdrowia cery

Zadbana cera dłużej zachowuje młody wygląd. Wiele osób sięga więc po zabiegi pielęgnacyjne, które pomagają utrzymać dobry stan skóry. W profesjonalnych gabinetach możemy wybrać między innymi usługę peelingu laserowego, który jest niezwykle skutecznym sposobem na pozbycie się martwego naskórka i odmłodzeniem wyglądu cery.

Komu proponujemy peeling laserowy?

Urządzenia kosmetyczne do peelingu laserowego wykorzystują wiązki laserowe, aby za pomocą impulsów lasera usuwać martwy naskórek. To również dlatego peeling laserowy o wysokiej mocy jest stosowany do usuwania tatuaży. Zaleca się go osobom, które borykają się z bardzo głębokimi bliznami i bruzdami, szczególnie tymi potrądzikowymi na twarzy. Peeling laserowy poradzi sobie w każdym z tych przypadków, co sprawia, że na zabieg decyduje się wiele i wielu z nas.

Peeling laserowy to dobra propozycja dla każdego, kto boi się peelingów z wykorzystaniem kwasów – jeżeli wiesz, że kwasy wywołują u Ciebie reakcję alergiczną lub powodują podrażnienia, które trudno znieść, zabieg wykonany laserem może być doskonałym wyborem dla Twojej cery.

Zabieg ten, jak każdy inny peeling, opóźnia powstawanie zmarszczek poprzez usuwanie martwego naskórka. Ponieważ jego moc jest duża, działa on o wiele szybciej i skuteczniej niż zwykłe peelingi, jakie przeważnie wykorzystujemy w domowym zaciszu.

Przed zabiegiem skonsultuj się ze specjalistą, który oceni, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak ciąża, zażywanie antykoncepcji hormonalnej i inne.

Jak działa peeling laserowy?

W standardowym zabiegu tego typu wykorzystywany jest sprzęt kosmetyczny taki jak NANOplus, emitujący laser. Jednak ciekawą propozycją jest odmiana peelingu laserowego węglowego. Zabieg ten ma kilka etapów:

  • Pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Specjalistka przeprowadzająca zabieg powinna wykonać demakijaż, a następnie dodatkowo odkazić cerę. Jeżeli przyjdziesz na zabieg bez makijażu, etap czyszczenia będzie przebiegał nieco szybciej.
  • Następnie twarz pokrywana jest preparatem węglowym, który po uaktywnieniu laserem zadziała odmładzająco na Twoją cerę. Koloidalna zawiesina jest naświetlana nano-krótkimi impulsami lasera o długości 1320 nm.
  • Dzięki temu drobiny węgla z zawiesiny wnikają w pory skóry, które tworzą nierówności, a przyciąganie przez węgiel światła laserowego sprawia, że pory zwężają się, oczyszczają i zwężają. Te reakcje nazywam fotoablacją i fototermolizą.
  • Dlaczego wiązki lasera są tak skuteczne w pozbywaniu się przebarwień? Laser skupia się w miejscu skóry, gdzie występuje większe nagromadzenie melaniny i barwnika – właśnie dlatego blizny i bruzdy, które tworzą przebarwienia, zostaną skutecznie zniwelowane przez laser.
  • Laser peelingiem węglowym nie wpływa szkodliwie na zdrowe tkanki znajdujące się w pobliżu tkanek z przebarwieniami.

Po ukończeniu zabiegu peelingiem węglowym osoba wykonująca zabieg usunie z Twojej twarzy resztki koloidalnej zawiesiny zawierającej węgiel. Po ponownym oczyszczeniu cery nałoży na nią kojącą i nawilżającą maskę, która pomoże w pełni odżywić i zregenerować cerę.

Comments

comments