Opublikowany: pon, Wrz 2nd, 2019

Paintball – sposób na stres?

W obecnych czasach życie na najwyższych obrotach jest nieuniknione – masa obowiązków i nakładanie na siebie kolejnych nieprzekraczalnych terminów prowadzi do przemęczenia. Skumulowane zdenerwowanie oraz znużenie przeradzają się w stres, co niestety negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia, a to generuje kolejne problemy z koncentracją. Każdy ma własny sposób na zwalczanie napięcia, jeśli jednak nadal szukasz idealnego rozwiązania – koniecznie czytaj dalej.

paintball

Stres w życiu człowieka

Stres to nic innego jak pewne określone reakcje człowieka w odpowiedzi na zmiany zachodzące w jego otoczeniu, zarówno te pozytywne jak awans w pracy, czy negatywne, jak jej utrata. W pewnych sytuacjach działa na nas motywująco, jednak przewlekle nagromadzone napięcie generuje szereg problemów w każdej dziedzinie życia. Przyspieszone bicie serca, bezsenność, nagły brak apetytu lub napady głodu i problemy z koncentracją to najczęściej występujące objawy stresu. Bardziej poważne konsekwencje, takie jak choroby serca, przewlekłe bóle głowy, problemy z trawieniem i wypadanie włosów, odczuwalne są dopiero po latach. Stres znacząco wpływa również na nasze życie zawodowe. Początkowa nadludzka mobilizacja ustępuje nadmiernej nerwowości, spadkowi zaangażowania, co przyczynia się do spadku naszej efektywności.

stress

Sposoby na stres

Sport to zdrowie, wie to każdy i zazwyczaj uciekamy właśnie do aktywności fizycznej, aby poradzić sobie z nagromadzonym stresem. Wiele osób decyduje się na spędzenie wolnego czasu na bieganiu, czy ćwiczeniach na siłowni, co jest zdecydowanie zdrowym sposobem na wyciszenie organizmu. Oczywiście nie każdy czuje się typem sportowca, ale zamiast zajadać stres, proponujemy inne, ciekawsze i znacznie przyjemniejsze formy rozładowania napięcia. Przejażdżka rowerem, szalony wyścig quadem, a może paintball?

Grupowa gra strategiczna

Paintball to gra strategiczna dla grupy osób, które lubią rywalizację i nie boją się wyzwań. Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje gry w paintball – w terenie oraz speedball. Paintball w terenie rozgrywany jest według ustalonego wcześniej scenariusza. Celem może być zdobycie lub obrona budynku, odzyskanie flagi przeciwnika, konwój z generałem, ale również każdy inny ustalony przed wejściem na pole bitwy. Odbywa się zazwyczaj w lesie lub na specjalnie zaaranżowanym terenie. Z kolei speedball charakteryzuje się o wiele bardziej dynamicznym przebiegiem. Zawodnicy ustawiają się naprzeciw siebie na boisku, a ich zdaniem jest zdobycie flagi przeciwnika, co najczęściej wiąże się z wyeliminowaniem całej przeciwnej drużyny.

paintball1

Paintball relaksuje

Nie da się ukryć, że rozgrywka w paintball dostarcza mnóstwa wrażeń i adrenaliny, ale wymaga również skupienia, aby osiągnąć cel. To sprawia, że umysł oczyszcza się z niepotrzebnych myśli, a organizm może wyładować nagromadzony stres i wzmocnić się porządną dawką endorfin. Paintball to również świetny sposób na spędzenie czasu w gronie znajomych podczas wieczoru kawalerskiego. Fenomenalnie sprawdzi się także podczas imprezy firmowej jako element integracyjny i odprężający.

Comments

comments