Opublikowany: pt, Paź 18th, 2019

Organizacja przerwy kawowej – mówimy jak!

Przerwa kawowa to, wbrew pozorom, nie dodatek do konferencji, szkolenia czy innego spotkania biznesowego, ale integralna jego część, bez której, żadne wydarzenie nie ma szans powodzenia. Regularne przerwy podczas wielogodzinnych posiedzeń są bowiem konieczne. W ich trakcie uczestnicy mogą się nie tylko posilić i napić kawy, ale też wymienić swoje spostrzeżenia, przewietrzyć się czy przejść na krótki spacer. Organizując więc firmowy event, warto poświęcić przerwom kawowym nieco więcej uwagi. Od nich bowiem zależy, czy energia uczestników zostanie zregenerowana, a jej poziom wystarczający na całe spotkanie.

cakes-1734310_1280

Odpowiednia przestrzeń

Podstawą organizacji przerw kawowych jest zaaranżowanie odpowiedniej przestrzeni. Do tej pory były to zazwyczaj stoły cateringowe rozstawione na tyłach sali konferencyjnej, gdzie goście mogli podejść, nalać sobie kawy czy herbaty oraz sięgnąć po przekąskę. Obecnie trendy się nieco zmieniają i centra konferencyjne czy hotele stawiają na nieco bardziej wyrafinowaną przestrzeń na przerwy kawowe, tworząc klimatyczne bufety, gdzie można usiąść lub przystanąć przy kawiarnianym stoliku i porozmawiać z innymi uczestnikami. By móc zaaranżować taką przestrzeń konieczne będą odpowiednie meble cateringowe, przede wszystkim stoły i krzesła, przy których każdy będzie mógł chwilę odpocząć. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się wersje stojące stołów kawiarnianych, gdyż po długim siedzeniu, goście z pewnością będą mieli ochotę rozprostować kości.

Napoje

Drugi ważny aspekt to niewątpliwie napoje. Oczywiście nie może zabraknąć kawy. Nie bez kozery przerwa między prelekcjami nazywa się kawową. Warto jednak postawić nie tylko na jeden rodzaj małej czarnej, ale zapewnić gościom szerszy wybór. Coraz więcej osób przykłada bowiem wagę do jakości kawy, którą pije, dostarczmy więc uczestnikom wysokiej klasy gatunki. Podobnie z herbatą. Postawmy na zróżnicowanie. Na stołach cateringowych powinna pojawić się herbata zwykła, zielona, ziołowa czy owocowa, dzięki czemu każdy znajdzie swój ulubiony smak. Wśród napojów nie może zabraknąć również mleka oraz jego wegańskich i bezlaktozowych alternatyw. Nie zapomnijmy także o wodzie. W dobrym tonie będzie zaserwowanie uczestnikom soków owocowych.

petit-fours-1566257_1280

Jedzenie

Do tej pory podczas przerw kawowych królowały nieśmiertelne ciastka i słone przekąski. Ten trend się zmienia. Coraz więcej firm przykłada wagę do tego, by zapewnić uczestnikom wysoką jakość serwowanych przegryzek, zatrudniając specjalistyczną firmę cateringową. Kucharze tworzą wówczas wyśmienite przekąski, które są nie tylko pożywne ale także zdrowe i przy tym pięknie wyglądają. Posilenie się finezyjnymi, miniaturowymi kanapeczkami czy koreczkami z pewnością lepiej wpłynie na poziom energii uczestników niż obfitujące w cukier ciastka.

Podsumowując, by przygotować atrakcyjną przerwę kawową, warto dołożyć starań, by odpowiednio zaaranżować przestrzeń na odpoczynek dla gości, a przy tym zaserwować im pyszne napoje i przekąski wyróżniające się na tle innych konferencji, w których uczestnicy brali udział już nieraz. Kiedy zapewnimy te trzy elementy, sukces przerwy kawowej gwarantowany, co z pewnością przeniesie się na powodzenie całego eventu biznesowego.

Comments

comments