Opublikowany: pt, Paź 25th, 2019

Organizacja eventów a zarządzanie zasobami ludzkimi

Organizacja eventów, imprez firmowych czy różnego rodzaju wyjazdów firmowych posiada szereg zalet, o których pisaliśmy już nie raz. Dziś jednak chcielibyśmy zwrócić baczniejszą uwagę na wpływ organizacji eventów na zarządzanie zasobami ludzkimi. Okazuje się bowiem, że aspekt ten jest ściśle powiązany z działaniami HR w firmie, a użyty w przemyślany sposób może korzystnie wpłynąć zarówno na obecnych pracowników firmy, jak i tych potencjalnych.

paper-3213924_1280 (1)

Event jako wsparcie dla działań HR

Eventy firmowe mogą skutecznie wesprzeć pracę działu HR. W jaki sposób? Przede wszystkim stwarzając możliwość przyciągnięcia do firmy nowych pracowników. Organizując wydarzenia firmowe i zapraszając różnej maści specjalistów, HR-owcy będą mieli okazję porozmawiać swobodnie z osobami, którymi firma jest od jakiegoś czasu zainteresowana w kwestiach zawodowych.

Drugim ważnym aspektem je kwestia utrzymania tych najlepszych w naszym przedsiębiorstwie. Wszelkiego rodzaju event czy atrakcyjne imprezy integracyjne pogłębiają lojalność pracownika względem firmy, a także stanowią swoistą dla niego nagrodę.

Event jako wyróżnienie się na tle innych pracodawców

Organizując wydarzenia firmowe dla naszych pracowników np. w postaci pikników, zajęć sportowych czy rekreacyjnych przyciągniemy do nas osoby, których do pracy motywuje nie tylko płaca, ale też atmosfera w firmie. Regularne wyjazdy integracyjne i imprezy dadzą nam więc przewagę nad innymi pracodawcami, sprawiając, że w dobie rynku pracownika, nasza firma będzie chętniej wybierana przez potencjalnych pracowników.

workplace-1245776_1280

Event jako sposób na motywację

Podczas eventów często rozdaje się różnego typu nagrody i wyróżnienia. Taka publiczna pochwała połączona z nagrodą rzeczową to świetny sposób wyróżnienia najlepszych pracowników i pokazania, że praca w naszej firmie przynosi realne efekty i daje sporo korzyści. To zmotywuje nie tylko tych najlepszych do dalszych starań, ale spowoduje, że Ci, którzy tym razem nie otrzymali nagrody, zechcą po nią powalczyć następnym razem.

Event jako sposób na przedstawienie firmy

Idąc wzorem amerykańskich przedsiębiorstw, coraz więcej firmy decyduje się na organizowanie tzw. Welcome Days, czyli dni otwartych zarówno dla osób zainteresowanych pracą dla firmy, jak współpracą w roli przyszłego kontrahenta czy partnera biznesowego. To atrakcyjna i skuteczna forma wymiany doświadczeń zawodowych i otwierania przedsiębiorstwa na napływ nowej energii. Tego typu rozwiązania pozytywnie kształtują również wizerunek firmy na rynku pracy i w branży.

men-1979261_1280

Event jako forma tworzenia zgranego zespołu

Wiadomo, że w pracy powinno się głównie pracować. W trakcie dnia raczej nie ma zbyt wiele okazji, by porozmawiać na luzie, a brak takich możliwości sprawia, że pracownicy nie budują relacji między sobą. Natomiast pozytywna atmosfera między członkami zespołu przekłada się realnie na ich efektywność w pracy. Im bardziej ludzie się lubią, tym chętniej i lepiej ze sobą współpracują. Warto więc stwarzać im okazje do nawiązania więzi w postaci właśnie różnego rodzaju eventów firmowych czy organizacji imprez integracyjnych.

Comments

comments