Opublikowany: pon, Maj 27th, 2019

Obudź wewnętrzne dziecko w Twoich pracownikach!

 

bo3

Niebawem będziemy obchodzić Dzień Dziecka. To ulubione święto wszystkich pociech. Dlaczego jednak z tej okazji mają bawić się jedynie dzieci? Przecież każdy dorosły również ma w sobie „wewnętrzne dziecko”, które potrzebuje od czasu do czasu dojść do głosu. A nic nie sprzyja temu bardziej niż wspólna zabawa. O tym, dlaczego warto raz na jakiś czas nawet poważnym dyrektorom pozwolić na odrobinę spontaniczności i szaleństwa, przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Dziecięcy aspekt ludzkiej psychiki

„Wewnętrzne dziecko” to teoretyczny konstrukt ukuty przez psychologów. Stanowi, obok wewnętrznego rodzica i dorosłego, jeden z elementów naszej osobowości. Od tego jak potrafimy nim zarządzać i jak często pozwalamy mu dojść do głosu zależy nasze ogólne funkcjonowanie w świecie i codzienne samopoczucie. Ten element naszej psychiki zawiera w sobie bowiem wiele sprzecznych emocji i cech. To od nas zależy, którym pozwolimy wyjść na światło dzienne.

Dziecko drzemiące w każdym z nas jest źródłem spontanicznego działania, kreatywności, tworzenia, generowania nowych pomysłów, ciekawości, radości i entuzjazmu. Jednak zaniedbane i tłumione gaśnie. Można to zaobserwować u wielu dorosłych, którzy zapominają o swoim „wewnętrznym dziecku” i traktują życie jak pasmo obowiązków. Od takich ludzi ciężko oczekiwać kreatywnego działania, entuzjazmu czy wychodzenia z inicjatywą.

WyscigKonstruktorowMaszyn

„Wewnętrzne dziecko” to źródło kreatywności Twoich pracowników

Taki stan rzeczy zawsze jednak można zmienić. Nawet bowiem najbardziej ukryte „wewnętrzne dziecko” wyjdzie na światło dzienne, kiedy stworzymy mu ku temu okazję. W warunkach firmowych sprzyjają temu wszelkie twórcze działania, burze mózgów, organizacja team buldingu czy nietypowej imprezy integracyjnej. Jeśli więc widzisz, że kreatywność Twojego zespołu spadła do zera, a ich pomysły są odtwórcze i mało kreatywne, paradoksalnie najlepiej jest stworzyć pracownikom warunki do zabawy. To niewątpliwie obudzi w nich dziecięcą radość i spontaniczność!

Pomysły na obudzenie „wewnętrznego dziecka” w pracownikach

Najlepszą opcją, by zaangażować do pracy dziecięce elementy osobowości Twoich pracowników jest organizacja imprez integracyjnej. Nie może być to jednak pierwsze lepsze spotkanie przy piwie. Nie jest to bowiem zbyt kreatywne zajęcie, a rozmowy podczas siedzenia w barze i tak najczęściej sprowadzają się do narzekania na pracę. Nie tedy droga.

IF

Team bulding

Jeśli chcesz wzbudzić w pracownikach autentyczną radość i entuzjazm, postaw na coś nietuzinkowego. Idealnym pomysłem może być team bulding, podczas którego zespół współpracuje wspólnie nad rozwiązaniem nietypowych problemów. Może być to np. konstruowanie maszyn lub w nieco bardziej ekstremalnej wersji biegi orientacyjne i ekspedycyjne, które wymagają dotarcia z punktu A do B i wykonania po drodze różnorodnych zdań logiczno – sprawnościowych. Taka zabawa aktywuje nie tylko ciało, ale też umysł, do tego dochodzą elementy rywalizacji i współpracy. Takie warunki sprzyjają poszukiwaniu zupełnie nowych rozwiązań i spontanicznemu zachowaniu.

Gra miejska

Świetną alternatywą są także różnego rodzaju gry miejskie. To nieco bardziej rozbudowane podchody, podczas których dwie drużyny ścigają się, by dotrzeć do celu. Na swojej drodze napotkają różnorodne zadania i zagadki, których rozwiązanie jest konieczne w otrzymaniu kolejnych wskazówek. Znakomita zabawa podczas takiej imprezy gwarantowana.

4x4b

Paintball, quady, off road

Jeśli natomiast zauważyłeś, że kreatywność i spontaniczność Twoich pracowników jest przytłumiona przez stres, może warto dostarczyć im zabaw podnoszących nieco poziom adrenaliny i bardziej meczących fizycznie. Takie zajęcia pomogą rozładować napięcie i skutecznie oderwać się od szarej codzienności. Idealnym pomysłem będzie tu więc wspólny wypad na paintballa, nauka jazdy na quadach zwieńczona wspólnym ogniskiem czy rajdy off road.

Jak widać, możliwości obudzenia „wewnętrznego dziecka” w Twoich pracownikach jest naprawdę wiele. Organizacja przedstawionych przedsięwzięć wymaga jednak odpowiedniej logistyki i doświadczenia. Przy przygotowaniach warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy eventowej, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu eventów. Idealnym przykładem specjalistów z doświadczeniem jest Dragon Event, zapewniający kompleksowe przygotowanie wszelkiego rodzaju rozrywek dla pracowników. Korzystając z ich usług możesz mieć pewność, że wydarzenie będzie zorganizowane na najwyższym poziomie, a uczestnicy będą się świetnie bawić.

Comments

comments