Opublikowany: wt, Sie 6th, 2019

Nie kupuj dziecku używanych butów!

Kupno produktów z tzw. „drugiej ręki” stało się nie tylko oszczędnością, ale też modą. Coraz więcej osób staje się świadomymi konsumentami i nie chce przyczyniać się do niszczenia środowiska czy marnowania jego zasobów, decyduje się więc na kupowanie wyrobów używanych. To postawa godna pochwały i wielu przypadkach się sprawdza. Przykładowo, tym sposobem z powodzeniem możemy skompletować całą garderobę, nawet dziecięcą. Istnieje jednak pewna gama produktów, która zawsze powinna być kupowana jako nowa. Mowa o butach, zwłaszcza tych dla dzieci. Noszenie ich po kimś może przysporzyć Twojemu dziecku wiele problemów w przyszłości. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się dlaczego, kupno używanego obuwia dla dziecka to zły pomysł.

childrens-shoes-700069_1280

Wielu rodziców wybiera zakup używanej odzieży dla swojego dziecka. To bardzo duża oszczędność, gdyż maluchy rosną błyskawicznie i ubrania stają się za małe w ekspresowym tempie. Często też świeżo upieczeni rodzice dostają w prezencie całe komplety noszonej wcześniej odzieży dla dzieci od swoich znajomych czy rodziny. To praktyczne i oszczędne rozwiązanie. Można je stosować właściwie do każdego elementu garderoby, prócz dziecięcych butów. Nawet jeśli nasz budżet domowy jest dość ograniczony, warto oszczędzić na wszystkim innym, by móc kupić maluchowi dobrej jakości obuwie. Ta decyzja zaowocuje długofalowymi korzyściami.

Nie dla butów po innych dzieciach

Mogłoby się wydawać, że zakładanie maluchowi butów po innych dzieciach nie odbije się na zdrowiu jego stóp, zwłaszcza, że tego typu obuwie zazwyczaj nie jest zbyt długo eksploatowane. Niestety, w kwestii obuwia trzeba być rygorystycznym. Każdy powinien mieć swoją własną parę, która po zużyciu zostanie po prostu wyrzucona. Obuwie ma bowiem to od siebie, że szybko dostosowuje się do kształtu stopy właściciela, a trzeba zaznaczyć, że każda stopa jest inaczej zbudowana i w inny sposób profiluje buty. Kiedy więc założymy maluchowi już odkształcone wcześniej obuwie, rozwijająca stopa dziecka zacznie się dostosowywać do kształtu buta wyprofilowanego przez wcześniejszego właściciela. I nie ma tu znaczenia, czy używane buty nosiło dziecko z wadą stóp lub bez wad. Każda bowiem stopa ma swój własny unikalny kształt i inaczej profiluje obuwie. Noszenie butów po kimś wymusza na dziecku niefizjologiczne dla niego ustawienie stóp, a co za tym idzie ryzyko jej ich koślawienia lub rozwoju innych wad np. płaskostopia.

boy-979681_1280

Uwaga na aspekt higieniczny

Warto również wspomnieć, że buty to dość osobista część garderoby. Stopy należą do tych elementów ciała, które wymagają zwiększonej higieny. Kupując po kimś buty, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy obuwie zostało odpowiednio zdezynfekowane. Oczywiście możemy zrobić to sami, ale zwykłe pranie czasem może okazać się niewystarczające. W przypadku higieny stóp lepiej nie ryzykować z noszeniem cudzego obuwia. Bardzo łatwo bowiem zarazić się różnorodnymi infekcjami skórnymi. Szczególnie dzieci są na to podatne, gdyż ich układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty.

child-3426400_1280

Jak kupować buty dla dziecka?

Skoro już wiesz, że lepiej omijać używane obuwie dla dzieci szerokim łukiem, pewnie zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego modelu. Przede wszystkim warto postawić na renomowane marki, takie jak np. Memo, które oferują obuwie profilaktyczne kompleksowo dbające o zdrowie dziecięcych stóp. Takie buty zapobiegają rozwojowi różnorodnych wad, zapewniają stopie odpowiednie ułożenie, a do tego pozwolą wykryć rozwijające się nieprawidłowości.

Decydując się na ich zakup, masz gwarancję, że wybierasz dla swojego dziecka produkt najwyższej jakości, który w pełni zadba o jego stopy, wspierając ich prawidłowy rozwój.

Comments

comments