Opublikowany: śr, Cze 19th, 2019

Memo Baby – pierwsze buty dla Twojego dziecka

Twoje dziecko zaczęło stawiać pierwsze kroki i z każdym dniem chodzenie idzie mu coraz lepiej. Chcesz, by zaczęło samodzielnie wychodzić na zewnątrz? To świetnie, zanim jednak wybierzecie się na spacer, podczas którego maluch podrepcze samodzielnie, musisz zakupić mu odpowiednie obuwie. Pamiętaj, że nie wystarczy wybrać się do sklepu obuwniczego i wybrać pierwsze lepsze buciki. Dlaczego? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

bella3FD-600x600

Dobrej jakości buty to podstawa

Pierwsze para obuwia dla dziecka to bardzo ważny zakup. Rodzicom zdarza się to bagatelizować i sięgają po najtańsze buciki z hipermarketu lub, jeszcze gorzej, zakładają dziecku buty po starszym rodzeństwie. Stop! Jeśli przeszły Wam takie pomysły przez głowę, natychmiast z nich zrezygnujcie i zanim wybierzecie się na zakupy konieczne przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, dlaczego dobrej jakości buty są tak ważne dla prawidłowego rozwoju stóp Waszych pociech.

Obuwie dla dzieci, które dopiero co zaczęły chodzić, powinno być wybierane bardzo skrupulatnie. Zwróćcie przede wszystkim uwagę na wszelkie niezbędne atesty oraz rekomendacje pediatrów. Większość marek nie posiada takich atutów, ale jest producent, który dobro małych stóp stawia na pierwszym miejscu, a lekarze polecają jego wyroby młodym rodzicom. Mowa o Memo, firmie specjalizującej się w produkcji butów zdrowotnych i profilaktycznych dla dzieci, których nadrzędnym celem jest wsparcie prawidłowego rozwoju stóp Waszej pociechy.

Mamo Baby dla zdrowia stóp Twojego malucha

Buty z kolekcji Memo Baby to idealny zakup na pierwszą parę obuwia dla Twojego dziecka. Dostępne w rozmiarach 18 do 21 sprawdzą się nawet dla najmniejszych nóg. Zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maluchowi maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Specjalistyczne podeszwy pozwalają utrzymać stopę w fizjologicznym położeniu, gwarantując jej niezbędną przestrzeń. Z kolei cholewka idealnie przylega do nogi, jednocześnie jej nie uciskając. W ten sposób chroni stopy przed uszkodzeniem, zapewniając przy tym niezbędną swobodę.

Wszystkie buciki dla dzieci z kolekcji Memo Baby zapinane są na rzep. To funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie założenie i zdjęcie obuwia oraz dostosowanie jego szerokości do wielkości stopy. W ofercie znajdziecie zarówno buty całkowicie zakryte idealne na chłodniejsze dni, jak i sandałki polecane na lato. Te ostatnie, mimo odsłoniętych palców, mają wysoką cholewkę i usztywniany zapiętek, które utrzymują piętę w prawidłowym położeniu, zapobiegając jej wykoślawianiu.

MINI1JE-7-600x600

Na uwagę zasługują również materiały, z których zostało wykonane obuwie profilaktyczne dla dzieci Memo Baby. Naturalna skóra zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz buta, a także skutecznie odprowadza wilgoć, chroniąc przed poceniem i przegrzaniem. Ponadto skóra ma tendencję dostosowywania się do kształtu stopy, co gwarantuje maksimum komfortu i wygody podczas noszenia.

Podeszwa diagnostyczna butów Memo

Kiedy maluch wyrośnie z bucików Memo Baby, warto sięgnąć po ich następców z kolekcji Memo dla nieco starszych dzieci. Nasze obuwie w rozmiarze 22 i większym posiada bowiem diagnostyczną podeszwę, która pozwala kontrolować, czy stopy dziecka rozwijają się prawidłowo i czy nie pojawiła się jakaś wada postawy. Kiedy podeszwa zacznie się wycierać w newralgicznych punktach, to znak, by skonsultować się z pediatrą. Lekarz zdecyduje, czy dziecko potrzebuje specjalistycznych działań, takich jak ćwiczenia rehabilitacyjne lub noszenie specjalnych butów ortopedycznych lub wkładek.

Comments

comments