Opublikowany: śr, Maj 20th, 2020

Materac przeciwodleżynowy – jak wybrać?

Jeśli opiekujemy się sobą przewlekle chorą, która większość swojego dnia spędza w łóżku, koniecznie musimy wybrać dla niej odpowiedni materac przeciwodleżynowy. Jego zadaniem jest przyniesienie ulgi pacjentowi i zapobieganie powstawaniu odleżyn. W sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można znaleźć kilka rodzajów tego typu produktów. Doradzimy Wam dziś, jaki materac wybrać najlepiej.

tube light

Choroby układu kostno-stawowego, a także neurologiczne często wiążą się z koniecznością długofalowego przebywania w pozycji leżącej. Tego rodzaju pacjenci narażeni są na ryzyko powstawania odleżyn. Powoduje je nieustanny ucisk na ciało. Dotyczy on najczęściej pleców, nóg, pośladków, a także tyłu głowy. Profilaktyka odleżyn jest bardzo ważna, gdyż ich leczenie jest powolne i skomplikowane. Wybór odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego może skutecznie uchronić nas przed ich powstawaniem. Oto najbardziej popularne wersje tego produktu.

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy

Tego rodzaju materace mogą być stosowane w profilaktyce odleżyn, a także w przypadku, kiedy takowe już występują. Ich działanie polega na redukowaniu ucisku materiału poprzez zmianę ciśnienia w materacu. Możliwość jego regulacji sprawia, że ucisk ten staje się zmienny.

Do najbardziej zaawansowanych wersji materacy przeciwodleżynowych należą modele bąbelkowe, które pozwalają całkowicie zniwelować nacisk w miejscu, gdzie występują odleżyny. Materace bąbelkowe umożliwiają usunięcie z nich wybranego elementu, co tworzy wolną przestrzeń pod leżącym pacjentem.

be28adfff47893c4519c1307dc6b8866_XL

Materac przeciwodleżynowy rurowy

Innym rodzajem materacy przeciwodleżynowych jest wersja rurowa. Stosuje się ją w przypadku zaawansowanych odleżyn, których leczenie wymaga zaawansowanych czynności.

Materac przeciwodleżynowy rurowy zbudowany jest z poziomych komór, które są w zmiennych cyklach wypełniane powietrzem i opróżniane z niego. Akcesorium nieustanie pracuje i nie pozwala na przyleganie materiału do ciała pacjenta na dłużej niż 10 minut. W różnych wersjach można ustawić własny przedział czasowy.

Gdzie kupić materac przeciwodleżynowy?

Profesjonalne materace przeciwodleżynowe można znaleźć w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH. Wśród jego oferty znajdują się zarówno wersje bąbelkowe, jak i rurowe. Oferowane produkty cechują się znakomitą jakością i precyzją wykonania. Zapewniają skuteczną ochronę przed powstawaniem odleżyn, a także wspomagają leczenie już tych obecnych.

Materace przeciwodleżynowe od MDH są łatwe w obsłudze. Gwarantują cichą i skuteczną pracę. Decydując się na zakup ich produktu, można liczyć na profesjonalne wsparcie sprzedawców, którzy pomogą wybrać idealny model dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Comments

comments