Opublikowany: pon, Wrz 30th, 2019

Laktatory elektryczne i ręczne

Okres przygotowań na nadejście dziecka zazwyczaj jest szczególnie ekscytującym czasem w życiu młodych rodziców, a przede wszystkim mamy. Biorąc jednak pod uwagę liczbę potrzebnych produktów, przyrządów i akcesoriów jest to także czas napięcia oraz wytężenia rodzinnego budżetu finansowego. Co więcej, zakup odpowiednich rzeczy często musi poprzedzać zaznajomienie się z poszczególnymi firmami artykułów dziecięcych  na rynku oraz z tym, co właściwie będzie potrzebne młodej mamie. Jak się okazuje, nie wszystkie aspekty są od razu oczywiste, szczególnie dla osób, którzy rodzicami staną się po raz pierwszy.. Są bowiem takie przedmioty, do których zakupu warto się przygotować i zapoznać się z podstawowymi informacjami i właściwościami na ich temat. Do takich produktów należą między innymi laktatory.

Lakta-Mila-medal-www

Laktatory – rodzaje i zastosowanie

Ich funkcja może być zbawienna i bardzo przydatna,  szczególnie dla najbardziej zapracowanych mam. Za ich pomocą kobieta może nie tylko odciągnąć mleko z piersi, ale także w bezpieczny sposób przechować je, by mogło zostać podane dziecku w odpowiednim czasie i miejscu lub przez inną osobę. Pozwala to na dostarczanie maluszkowi niezbędnych składników odżywczych, mimo niesprzyjających okoliczności lub dużej ilości obowiązków zawodowych. Jak wiadomo żaden syntetyzowany produkt nie będzie w stanie zastąpić mleka matki, który wspiera rozwój  młodego człowieka, a wielu lekarzy jest zdania, że ma także moc budowania odporności człowieka nawet na całe życie. Obecność laktatora może okazać się więc niezbędna. Warto zauważyć, że ich użytkowanie jest zalecane dopiero wtedy, kiedy dziecko skończy sześć tygodni.

baby-2416718_1280

Laktatory manualne i elektryczne

Podstawowy podział laktatorów polega na rozróżnieniu czy używa się ich w sposób mechaniczny czy elektryczny. To, który z nich okaże się lepszy zależy przede wszystkich od preferencji oraz częstotliwości, z jaką planowane jest użytkowanie tego urządzenia. Jeśli laktator miałby służyć jedynie w sposób doraźny, w szczególnych wypadkach to jego wersja manualna powinna być w pełni wystarczalna, szczególnie że zazwyczaj pochodzą z nieco niższej półki cenowej. Osobom, którym laktatory służą na co dzień, zdecydowanie rekomendowane są natomiast laktatory elektryczne.

babe-2972221_1280

Laktatory elektryczne – zalety ich użytkowania

Laktatorami elektrycznymi najbardziej usatysfakcjonowane są doświadczone mamy, które cenią sobie oszczędność czasową. Co więcej, ich użytkowanie nie wymaga użycia energii. Często bowiem zdarza się tak, że mamy, które chcą lub są zmuszone do częstego odciągania pokarmu cierpią na bóle dłoni i przedramion. Jest wyjątkowo niepożądane, kiedy to nie jedyny czynnik, który może wpływać na poziom zmęczenia młodej mamy. Warto wiedzieć, że istnieje wiele modeli laktatorów elektrycznych i zdecydowana większość z nich charakteryzują cechy, które mają za zadanie w sposób jak najbardziej możliwy zmniejszenie uczucia dyskomfortu związanego z odciąganie kolejnych ilości pokarmu. Laktator elektryczny często okazuje się świetnym prezentem, ponieważ wiele mam nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo mógłby okazać się przydatny i ułatwić pełnienie najważniejszej roli w życiu, czyli bycie mamą.

Comments

comments