Opublikowany: czw, Sty 16th, 2020

Laktator – kiedy warto?

Laktator to urządzanie, które przyda się niemalże każdej mamie karmiącej. Bez względu na to czy karmisz piersią czy z butelki, ten funkcjonalny gadżet pomoże Ci w wielu sytuacjach. Przyda się do stymulacji laktacji, a także, gdy nie możesz nakarmić dziecka bezpośrednio z piersi. Stanowi wygodne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej mam. Jak jednak wybrać najlepszy laktator i kiedy, się na niego zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Laktator-LAKTA-PLUS

Jeśli jesteś w trakcie kompletowania wyprawki dla dziecka, dobrej jakości laktator koniecznie powinien się w niej znaleźć. Nie warto zwlekać z zakupem tego urządzenia do momentu po porodzie. W większości przypadków okazuje się bowiem, że odciągacz pokarmu był potrzeby tuż po rozwiązaniu. Zaraz po porodzie mamy bowiem do czynienia z fizjologicznym nawałem pokarmu, co może prowadzić do dolegliwości bólowych i być po prostu nieprzyjemne dla matki, a dziecku utrudniać ssanie. Dalego w tym czasie warto skorzystać z pomocy laktatora i dociągnąć nadmiar mleka. Dzięki temu mama odczuje ulgę, a maluch będzie mógł się swobodnie najeść.

W późniejszym czasie natomiast laktator przyda się, kiedy mama zechce wrócić do pracy czy na studia, a nie będzie chciała zaprzestać karmienia naturalnym mlekiem. Wówczas odciąganie pokarmu na zapas świetnie się sprawdzi. Pokarm odciągnięty na później będzie mógł być podany dziecku w butelce. Można go przechowywać w lodówce, a jeśli zajdzie taka konieczność, także zamrażać.

Jaki laktator wybrać?

Skoro już wiemy, że laktator na pewno nam się przyda na którymś etapie karmienia piersią, musimy jeszcze zdecydować, jaki model wybrać. Pierwsza decyzja dotyczy wyboru laktatora ręcznego lub elektronicznego. Jeden i drugi skutecznie spełni swoją funkcję, jednak są między nimi pewne różnice. Przede wszystkim laktator ręczny wymaga od nas więcej zaangażowania w odciąganiu pokarmu. Jeśli więc planujemy odciągać spore ilości, lepiej sięgnąć po laktator elektryczny, który większość pracy wykona za nas, a preferowana ilość mleka zostanie odciągnięta w znacznie krótszym czasie.

Laktatory ręczne polecane są zatem do sporadycznego użytku. Ich elektryczne wersje zaś sprawdzą się dla pań, które planują odciągać pokarm w sporych ilościach i regularnie.

Lakta-Electric-3-fazy1-1024x955

Wysokiej jakości laktatory od Simed

Obecnie w sklepach mamy spory wybór modeli laktatorów. Jednym z bardziej renomowanych producentów tego typu urządzeń, jest niewątpliwie polska marka Simed oferująca laktatory najwyższej jakości. W ich ofercie znajdziemy zarówno wersje ręczne, jak i elektryczne. Wszystkie z nich posiadają niezbędne atesty i stanowią wyrób medyczny. Dlatego sięgając po nie, wiesz, że wybierasz sprzęt najlepszy dla Ciebie i Twojego dziecka.

W ofercie Simed znajdziesz również pojemniki na mleko, butelki, smoczki czy wkładki laktacyjne. Słowem wszystko to, czego potrzebuje każda mama karmiąca.

Comments

comments