Opublikowany: czw, Maj 23rd, 2019

Koktajle i przerwy kawowe

 

Koktajle i przerwy kawowe są coraz częściej zamawianymi usługami przez różnego rodzaju firmy. Głównym tego powodem jest fakt, że nie są to wydarzenia mocno angażujące finansowo, szczególnie w porównaniu do imprez integracyjnych lub jubileuszowych. Hotele z jakimkolwiek zapleczem konferencyjnym powinny poważnie pomyśleć o poszerzeniu oferty o organizację tego rodzaju spotkań. Jest to świetna inwestycja przy niewielkich kosztach i możliwość do pozyskiwania klientów w strefie noclegowej bądź w przyszłości na inne eventy. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie meble bankietowe. W przypadku koktajlu i przerwy kawowej będą się one między sobą nieco różniły. W poniższym artykule przedstawimy szczegółową charakterystykę tych dwóch rodzajów spotkań i pewną wskazówką na koniec.

biznes

Bankiet koktajlowy

Kojarzony jest przede wszystkim z charakterystycznymi stołami koktajlowymi, ubranymi w elastyczne, zazwyczaj czarne obrusy. Ten rodzaj eventu służy niezobowiązującym spotkaniom biznesowym. Odbywa się on na stojąco, co umożliwia szybkie przemieszczenia pomiędzy stołami i nawiązywanie nowych znajomości bądź wymianę opinii o np. właśnie skończonym wykładzie. Można wówczas także spożyć jedzenie bankietowe z bemarów i poczęstować się często serwowaną na tego typu spotkaniach lampką wina. Obecność lekkich alkoholi na tego typu wydarzeniach ma na celu rozluźnienie po wysiłku intelektualnym i ułatwienie kontaktów interpersonalnych.

biznes 1

Przerwa kawowa

Inaczej mówiąc coffee break, jest chyba najpopularniejszą formą poczęstunku dla gości konferencyjnych. Jest bardzo ważna, ponieważ stanowi zastrzyk energetyczny pod postacią mocnej kawy i najróżniejszych słodkości. Jeśli chodzi o napoje, serwowana jest nie tylko kawa, ale także herbata, różne rodzaje soków i woda z cytryną. W zależności od standardu hotelu mogą pojawić się zwykłe kruche ciasteczka, z cukrem lub dżemem, bądź wykwintne babeczki z kremem, rogaliki czy mini drożdżówki. Podczas takich przerw kawowych wykorzystuje się najczęściej klasyczne stoły bankietowe, a czasami wystawiane są tak zwane koktajlówki, przy których goście mają możliwość spożycia poczęstunku i rozmowę z innymi uczestnikami bankietu.

biznes2

Wskazówka

W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi pojawia się ciekawa okazja, by móc te zapotrzebowania zaspokajać i czerpać z tego zyski. Zdecydowana większość hoteli nie ma typowego zaplecza konferencyjnego i dlatego często musi korzystać z pomocy firm zewnętrznych. Czy to w przypadku pożyczenia mebli bankietowych, obsługi czy cateringu gastronomicznego.  Warto, wobec tego przemyśleć ewentualność założenia swojej firmy, pełniącej usługi bankietowe, szczególnie że nie będzie to wymagało dużych inwestycji. Meble cateringowe, przez to, że muszą być mobilne, są lekkie, a co za tym idzie tanie. Swoją ofertę w tym przypadku można poszerzyć o usługi kierowane do klienteli weselnej, komunijnej czy jubileuszowej. Wystarczy determinacja i zapał do pracy, a sukces będzie gwarantowany, bo ta branża niesie ze sobą naprawdę dużo możliwości.

Comments

comments