Opublikowany: pon, Maj 27th, 2019

Karboksyterapia – odmładzające właściwości CO2

face-1511873_1920

Niektórzy twierdzą, że to istotna rewolucja w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest o wiele mniej inwazyjna niż botoks i daje szybkie efekty. O czym mowa? O karboksyterapii, która pomaga odmłodzić i zregenerować skórę za pomocą dwutlenku węgla. Pogromca cellulitu, tłuszczu i kurzych łapek!

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, który powinien być wykonywany przez lekarzy lub naprawdę dobrych specjalistów. Wykorzystuje właściwości dwutlenku węgla, by odmłodzić skórę i pomóc w osiągnieciu wymarzonej sylwetki. Gdy opracowano tę metodę, była ona początkowo wykorzystywana do leczenia chorób układu krążenia. Z czasem objawiła swoje wszystkie możliwości i zaczęła być stosowana w medycynie estetycznej w celu eliminacji cellulitu, kurzych łapek, cieni pod oczami czy tkanki tłuszczowej.

Na czym polega karboksyterapia?

Ten sprawdzony klinicznie zabieg polega na wprowadzaniu podskórnym lub śródskórnym gazu medycznego. Dzieje się to za sprawą pistoletu pneumatycznego bądź metodą ręczną. W takiej sytuacji korzysta się z niewielkiej igły, dzięki której aplikuje się określone dawki CO2 do konkretnych tkanek. W efekcie następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także przyspieszenie powstawania nowych sieci naczyń krwionośnych. Takie zjawisko nazywa się neowaskularyzacją. Oprócz tego, w miejscu wstrzyknięcia dwutlenku węgla wzrasta przepływ krwi, która jak wiadomo, odpowiada za transport tlenu i składników odżywczych, poprawiając mikrokrążenie.

Z czym pomaga się uporać?

Aplikacja dwutlenku węgla do tkanek oferuje naszemu organizmowi wiele korzyści. Dzięki temu możemy w widoczny sposób odmłodzić naszą skórę i poprawić jej kondycję. Z czym pomaga się uporać karboksyterapia?

  • Cellulit – zwany skórką pomarańczową jest w rzeczywistości oznaką odkładania się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej pod skórą. Najczęściej pojawia się na pośladkach, udach, ramionach czy udach. Dwutlenek węgla wprowadzony podskórnie podlega przemianie w kwas węglowy i tym samym niszczy komórki tłuszczowe. Ponadto doprowadza do stymulacji syntezy kolagenu. Efektem jest wygładzona i jędrna skóra.
  • Rozstępy – te nieestetyczne pasma mogą pojawić się na naszej skórze z wielu powodów – ciąża, nadwaga, czynniki genetyczne czy hormonalne. Karboksyterapia pomaga się ich pozbyć za pomocą stymulacji syntezy kolagenu.
  • Tkanka tłuszczowa – niektórzy wkładają wiele wysiłku w to, by pozbyć się tkanki tłuszczowej z marnym skutkiem. Widoczne efekty zapewni aplikacja dwutlenku węgla.
  • Cienie pod oczami – to one sprawiają, że wyglądamy na przemęczonych i starszych. Karboksyterapia wstrzyknięta w okolicach konturu oczu niweluje cienie, worki, zmarszczki statyczne oraz tzw. kurze łapki.
  • Skóra twarzy i dekoltu – zabieg karboksyterapii pozwala zwiększyć ilość kolagenu w skórze, poprawić jej sprężystość i odmłodzić.

Comments

comments