Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Jakich suplementów dla skóry warto używać?

Zdrowa skóra to skóra piękna. Odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia sprawi, że skóra będzie maksymalnie nawilżona, elastyczna i pozbawiona wyprysków. Każdy z nas dopasowuje odpowiednie kosmetyki do swojej cery, aby zaspokoić wszystkie jej potrzeby. Jednak dobry stan skóry to nie tylko preparaty aplikowane na samą cerę, ale również odżywianie organizmu od wewnątrz. Do osiągnięcia pięknej zdrowej skóry niezbędna jest pełnowartościowa dieta, którą uzupełnisz odpowiednią dla Ciebie suplementacją.

Zadbaj o swój organizm

Jakie składniki odżywcze są istotne dla stanu skóry? Przede wszystkim powinien być to odpowiedni balans makro- i mikroskładników w diecie. Oznacza to dostarczenie organizmowi dawki białka, zdrowych węglowodanów, zdrowych tłuszczy, witamin i minerałów. Białko z nabiału, mięsa lub roślin strączkowych w połączeniu ze zdrowymi węglowodanami z owsianki, pieczywa pełnoziarnistego i zdrowych tłuszczy NNKT z awokado, ryb i nierafinowanych olejów zapewni Ci energię na dłuższy czas. Pamiętaj, że w posiłkach nie może zabraknąć warzyw i owoców, które są wypełnione witaminami, antyoksydantami i minerałami, zapewniają także niezbędny do prawidłowego metabolizmu błonnik, najczęściej znajdujący się w zielonych roślinach.

Dlaczego wszystkie te składniki są ważne dla stanu skóry? Dają Ci dawkę długo uwalnianej energii pochodzącej ze zdrowych źródeł. Dzięki temu poziom stresu i zmęczenia spadnie, a wszyscy wiemy, że nadmierny stres i przemęczenie odbijają się mocno na stanie skóry i włosów. Musimy także pić wystarczającą ilość wody każdego dnia.

Suplementuj dla maksymalnej korzyści

Nawet pomimo pełnowartościowej diety możemy borykać się z niedoborami witamin i innych składników odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety na skórę, zwłaszcza te stworzone specjalnie dla dobrego stanu skóry ciała i twarzy.

Produkty takie jak Skincare Ultimate Box od marki ANP to wszystko, czego potrzebuje skóra i włosy. Kapsułki zawierają witaminy A i D, zdrowe kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, antyoksydanty biotynę i astaksantynę, CoQ10 i ekstrakt z kory sosny.

Z kolei suplementy dla skóry ANP Skin Complete to 120 kapsułek dedykowanych poprawie stanu zdrowia skóry. Zawierają dawkę witaminy A i przeciwutleniacza skóry, który pomaga zwalczać wodne rodniki.

Comments

comments