Opublikowany: sob, Kwi 4th, 2020

Jak wybrać bezpieczne przedszkole dla swojego dziecka?

Dla każdego opiekuna bezpieczeństwo jego dziecka jest na pierwszym miejscu. Kiedy rozpoczynamy przygotowania do wyboru przedszkola często obawiamy się, że bez naszego nadzoru i opieki dziecku stanie się krzywda. Dlatego tak istotne jest wybranie zaufanej instytucji, w której pociechy będą czuć się dobrze, a my będziemy mieć pewność, że maluch spędza sporą część dnia w dobrym dla niego miejscu. Jak wybrać bezpieczne przedszkole dla swojego dziecka?

Co charakteryzuje dobre przedszkole?

Wybierając przedszkole musimy rozważyć wiele różnych aspektów. Warto zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się dana placówka.

Czy kładą nacisk głównie na osiągnięcia maluchów? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, być może przedszkole stawia na pierwszym miejscu wyłącznie wyniki i efekty nauczania. Tymczasem, aby dziecko rozwijało się prawidłowo, potrzebuje ono przestrzeni, w której zyska swobodę do kreatywnej zabawy, będzie czuło się bezpiecznie i dobrze, gdzie kompetentni pedagodzy z opiekuńczym i pełnym przyjaźni podejściem zapewnią mu wsparcie.

girls-462072_1920

Dobrym sygnałem świadczącym o tym, że priorytetem przedszkola jest dobrobyt Twojego dziecka może być informacja o stałej obecności psychologa w przedszkolu. To dodatkowa opieka dla dzieci, a wykształcony psycholog o specjalizacji pedagogicznej zwróci uwagę na nieco inne aspekty, niż pedagog nauczania przedszkolnego. Razem zadbają o korzystne warunki emocjonalne i psychiczne dla maluchów.

Bezpieczeństwo w przedszkolu to także dbałość o dobry stan zdrowia Twojego dziecka. Sprawdź więc, czy w ofercie są zajęcia ruchowe dostosowane do potrzeb i możliwości kilkulatków. Zapytaj o posiłki przygotowywane dla dzieci: czy są skomponowane w sposób przemyślany, z naturalnych składników pochodzących od zaufanych dostawców? Przedszkolak, który szybko rozwija się fizycznie, potrzebuje wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, dlatego pełnowartościowe i smaczne posiłki powinny być w stałej ofercie przedszkola.

Bezpieczeństwo dzięki nowoczesnym technologiom

Dobre przedszkole oferuje także rozwiązania, które uspokoją rodzica i dodatkowo poprawią bezpieczeństwo dziecka. Zwróć uwagę na miejsca takie jak przedszkole z monitoringiem, gdzie zainstalowano system liveKid. W ramach tego rozwiązania w każdej sali przedszkolnej zainstalowano kamery, a rodzic otrzymuje dane do logowania, dzięki którym może obserwować salę zajęć przedszkolnych z dowolnego komputera. W ten sposób otrzymujesz kontakt z dzieckiem i zyskujesz pewność, że jest w bezpiecznym i zaufanym miejscu – jeżeli zatęsknisz za swoją pociechą, wystarczy, że zalogujesz się do systemu. Nowoczesne przedszkola dbają o to, abyś zawsze był blisko swojego dziecka.

Comments

comments