Opublikowany: pon, Maj 6th, 2019

Jak urządzić swój wymarzony ogród zimowy?

ogrod

Ogród zimowy nazywany jest zamiennie oranżerią. Wszyscy jej posiadacze są niewątpliwymi szczęśliwcami, ponieważ jej obecność umożliwia spędzanie wyjątkowo klimatycznych, zimowych wieczorów. Te relatywnie rzadko spotykane konstrukcje zyskują coraz więcej zwolenników, co jest całkiem zrozumiałe, bo są niezaprzeczalnie niebywałą atrakcją dla gości, jak i samych domowników. Ponadto możliwości aranżacji tych kącików są wyjątkowo duże, co może diametralnie zmienić ich oblicze, w zależności od panującej pory roku.

Styl skandynawski

Zdecydowanie królujący pośród wszystkich innych, charakteryzujący się jasnymi barwami mebli i dodatków, stawia na absolutny minimalizm. Nie zawsze łatwo go odróżnić w związku czym, często postrzegany jest jako zwyczajnie industrialny czy nowoczesny. Szczególnie w Polsce bardzo dobrze przyjął się ten styl aranżacji wnętrz, bo zarówno u nas, jak i w krajach północnych chłodny odcień światła dziennego bardzo dobrze się z nim komponuje.

ogrod1

Styl boho

Chyba najtrafniejsze będzie stwierdzenie, że boho czerpie inspiracje z mody hipisowskiej i stawia na wakacyjny luz i wygodę. Mimo że łączy różne, z pozoru nie pasujące do siebie elementy jak np. frędzle i koronki, pod wpływem zgranej kolorystyki daje ostatecznie obłędny, końcowy efekt. Mile widziane są w tym przypadku dekoracje z piór, gdzie hitem są tzw. łapacze snów. Oczywiście w zaaranżowanym w ten sposób zimowym ogrodzie nie mogłoby zabraknąć dużej ilości kwiatów, najlepiej w doniczkach z licznymi mozaikami. Podsumowując, styl boho we wnętrzach pozwala uwolnić pokłady kreatywności w każdym z nas, bo jest mieszanką różnych prądów kulturowych, nie stając się przy tym kiczowaty, ani nie tracąc swojej odrębności.

ogrod2

Shabby chic

Shabby chic udowadnia, że w niedoskonałościach drzemie ogromna siła. Stylem nawiązuje do francuskich i angielskich domów wiejskich, sprzęty i niektóre elementy powinny cechować się śladami zużycia i starzenia. Doskonale sprawdzą się tu pożółkłe biele i beże, najlepiej w roli rolet bądź obrusów na stół. Ten rodzaj przestrzeni pokocha także dodatki DIY, np. tace w stylu decoupage czy ręcznie wyszywane poszewki na poduszki.

ogrod3

Styl rustykalny

To w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych stylów o wiejskim i sielskim klimacie, i chyba najłatwiejszy do zrealizowania, szczególnie w drewnianym, zimowym ogrodzie. Styl rustykalny charakteryzują właśnie elementy drewniane, słomiane, a także folklorystyczne. Aparycja mebli ma ciężkie, ludowe i proste formy. Odważną, lecz zdecydowanie adekwatną dekoracją w tym przypadku byłaby tak zwana makatka, czyli zazwyczaj wyszywana tkanina, służąca do zawieszania na ścianach lub rozkładania na meblach. W takim ogrodzie nie mogłoby zabraknąć dużej ilości kwiatów polnych i wianków ozdobnych, by rustykalny wystrój, nawet w domu, w centrum miasta pozwolił poczuć się jak na wsi.

Comments

comments