Opublikowany: śr, Lut 13th, 2019

Jak urządzić salę bankietową w hotelu?

Ogromna część zysków hotelarzy opiera się na organizowaniu bankietów i imprez okolicznościowych. Warto jest zatem posiadać przestrzeń w swoim budynku, która będzie służyła jako sala bankietowa. Musi ona być wyposażona w meble bankietowe wysokiej jakości, jednakże proste i pozwalające na dowolną aranżację. Więcej na temat niezbędnych sprzętów dowiesz się z poniższego artykułu.

sala bankietowa

Stoły

Najważniejszym meblem w czasie bankietu często okazuje się stół. Wybór hotelarzy zwykle waha się między tymi prostokątnymi a okrągłymi. Niektórzy właściciele decydują się na oba komplety stołów składanych i korzystają z nich zgodnie z wymaganiami klientów. Jeżeli jednak możesz pozwolić sobie tylko na jeden typ stołów, musisz wziąć pod uwagę ilość miejsca. Sale duże, po których można swobodnie się przemieszczać warto wypełnić okrągłymi meblami. Do pomieszczeń o mniejszej powierzchni świetnie pasują, oszczędzające miejsce, stoły prostokątne. Te pierwsze są eleganckie i bardzo wygodne w obsłudze, te drugie pozwalają gościom na większą integrację.

Krzesła

Odpowiednie krzesła bankietowe to takie, które są proste i eleganckie, ponieważ nie wpływają one na pozostałe elementy aranżacji sali. Ważne jest też oczywiście to, aby były wygodne oraz łatwe w dekoracji. Ponadto dobrze, żeby były one nietrudne w przenoszeniu i przechowywaniu. Takie są właśnie krzesła sztaplowane, które można ustawiać jedno na drugim. Hotelarze powinni również zainteresować się specjalnymi wózkami do przewożenia krzeseł. Umożliwiają one swobodne przenoszenie mebli ułożonych w sztaplach.

ssala bankietowa1

Bufety

Organizatorzy przyjęć i bankietów coraz rzadziej decydują się na zapełnianie stołów masą potraw. Takie działanie jest nieeleganckie, wprowadza niepotrzebny zamęt i ciasnotę. Dlatego właśnie coraz częściej na imprezach pojawiają się bufety. Mogą to być małe stoliki z owocami czy słodyczami, lub duże z bardziej konkretnymi potrawami. Bufety zmuszają gości do ruchu, interakcji z innymi osobami, pomagają zawiązywać nowe znajomości. Bufety są najlepszym dopełnieniem umeblowania, szczególnie jeżeli hotelarz zdecydował się na stoły okrągłe.

Miejsce taneczne

Sala bankietowa czy weselna musi posiadać odpowiedni parkiet. Miejsce do zabawy powinno być wykonane z wysokiej jakości  drewna. Ponadto warto stworzyć odpowiedni podest dla DJa czy orkiestry, tak aby goście mogli w pełni cieszyć się zabawą.

sala bankietowa 2

Miejsce odpoczynku

W czasie zabawy często przychodzi taki moment, w którym potrzebna jest odrobina wytchnienia. Dlatego spokojne miejsce z sofami to ważny punkt wyposażenia dobrej sali bankietowej. Taki azyl jest szczególnie doceniany przez młode mamy z dziećmi czy osoby starsze, które rozprasza zbyt duży rozgardiasz.

Prostota

Wszyscy hotelarze, przygotowujący przestrzeń bankietową, powinni pamiętać o prostocie. Mnogość dekoracji, zarówno papilotów czy wzorów mebli źle wpływa na odbiór klienta. Prostota natomiast jest dla niego czystą kartką, którą może wypełnić własną aranżacją.

Comments

comments