Opublikowany: pon, Lut 11th, 2019

Jak działa peeling węglowy?

face-mask-2578428_1920 (1)

Kosmetologia oferuje nam wiele rozwiązań dla osiągnięcia zdrowej i czystej skóry. Jednym z nich jest peeling węglowy. Dzięki niemu skóra ze skłonnościami do wyprysków, niedoskonałości a także ta z poważnymi problemami trądzikowymi, ma szansę na dogłębne oczyszczenie. Jak działa peeling węglowy? O tym w poniższym artykule.

Na czym polega peeling węglowy?

Peeling węglowy to zabieg złuszczający, który działa oczyszczająco na wierzchnie warstwy naskórka. Głównym składnikiem peelingu jest aktywny węgiel, którego właściwości pozwalają na usunięcie nadmiaru sebum, zrogowaciałego naskórka oraz wchłonięcia toksyn. Ponadto, węgiel wyróżnia się właściwościami detoksykacyjnymi, antybakteryjnymi, rozjaśniającymi i przeciwzapalnymi. Dzięki temu zabezpiecza cerę i przywraca jej blask.

Peeling węglowy znany jest szerokiej publiczności pod nazwą black doll. Wykonuje się go dzięki specjalnemu laserowi. Z jego pomocą skóra zostaje pokryta koloidalną zawiesiną węgla, która zostaje wystawiona na działanie lasera. W dalszej kolejności następuje coś, co nazywamy absorpcją światła lasera przez cząsteczki węgla, co w efekcie doprowadza do mikroeksplozji. Mikroeksplozje sprawiają, że skóra zostaje głęboko oczyszczona, poprawę jędrności oraz kolorytu.

Kiedy możemy się na niego zdecydować?

Jeśli Twoja skóra jest ziemista, obserwujesz rozszerzenie porów, a Twoja cera wydziela zdecydowanie za dużo sebum, peeling węglowy jest dla Ciebie. Ponadto, zabieg zalecany jest także w sytuacjach:

  • utraty jędrności skóry,
  • występowania przebarwień,
  • wspomagających podczas leczenia trądziku,
  • drobnych zmarszczek,
  • pojawienia się zaskórników.

Urządzenie do peelingu węglowego

By zabieg został przeprowadzony, dana placówka kosmetologiczna lub medycyny estetycznej musi posiadać specjalistyczne urządzenie do peelingu węglowego. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń jest Laser NANOpuls®, w którym zastosowano dwie długości fal 532nm i 1064nm. Działanie laserów zakłada także możliwość usunięcia tatuażu, a także makijażu permanentnego. Technologia lasera pozwala na rozbicie barwnika na małe cząsteczki, które zostają potem usunięte z organizmu.

Comments

comments