Opublikowany: pon, Maj 27th, 2019

Imprezy CSR – czym są i dlaczego warto je organizować?

Organizacja imprez integracyjnych stała się właściwie normą w większości firm. Pracodawcy coraz częściej bowiem zdają sobie sprawę, jak ważna jest poprawna atmosfera w pracy, więzi między pracownikami oraz możliwość odstresowania się. Nie szczędzą już więc pieniędzy na przygotowanie tego typu eventów. Na rynku jednak coraz częściej słyszy się o imprezach CSR. Czym są, jak powinny przebiegać i czy warto je organizować? O tym dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

adult-3435775_1280

CSR – co to?

Skrót CSR oznacza Corporate Social Responsibility, czyli społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstwa. Polega to na działaniach firmy, które mogą wpłynąć na poprawę otaczającej ją rzeczywistości. Mogą być to działania mające na celu ochronę środowiska, promocję młodych talentów lub wsparcie dla najbiedniejszych. Jeszcze do niedawna społeczną odpowiedzialnością biznesu przejmowały się tylko wielkie korporacje, które swoją działalność dobroczynną traktowały jako element kształtowania wizerunku. Obecnie jednak po rozwiązania CSR sięgają coraz częściej również mniejsze przedsiębiorstwa. Robią to oczywiście ze zdecydowanie mniejszym rozmachem, ale często z większą kreatywnością, włączając w to swoich pracowników i piekąc w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu – dobre uczynki i atrakcyjną integrację.

team-spirit-2447163_1280

Imprezy CSR – przykłady

Organizacja imprez typu CSR może przybierać naprawdę różnorodne formy. Wszystko zależy od pomysłowości pracodawcy, a często też samych pracowników, a także budżetu, jaki firma chce przeznaczyć na ten cel. Bez względu jednak na to, jakie mamy środki, należy pamiętać, że działania CSR wymagają przede wszystkim zaangażowania. Już samo to może przyczynić się do stworzenia czegoś dobrego.

Idealnym przykładem imprez CSR są wszelkie akcje, które łączą przyjemne z pożytecznym. Mogą to być więc pikniki firmowe, podczas których odbywa się zbiórka pieniędzy np. na jakąś chorą osobę lub instytucję wymagającą wsparcia. Można poprosić pracowników, by przynieśli jakieś ważne dla nich przedmioty do zlicytowania w szczytnym celu.

Innym pomysłem jest połączenie imprezy integracyjnej z warsztatami pierwszej pomocy, podczas których pracownicy nauczą się jak pomóc osobie poszkodowanej.

Możemy również zaangażować podwładnych w remont jakiejś placówki np. Domu Dziecka. Nic przecież tak nie integruje jak wspólna fizyczna praca w imię czyjegoś dobra.

Pomysłów jest naprawdę wiele, a większość z nich wcale nie wymaga dużego nakładu finansowego, jedynie chęci i zapału ze strony uczestników.

adult-3368246_1280

Imprezy CSR – dlaczego warto?

Wspólne działanie dla cudzego dobra tworzy wyjątkową atmosferę między uczestnikami. Tego nie da Wam żadna tradycyjna impreza integracyjna. Robiąc dla innych coś dobrego, sami bowiem stajemy się lepsi, przekłada się to także na efektywność w pracy oraz codzienne relacje międzypracownicze.

Do tego dochodzi atrakcyjny wizerunek firmy na rynku, który przyciąga ludzi podobnie nastawionych, zarówno osoby chcące podjąć współpracę, jak i klientów podziwiających działalność przedsiębiorstwa.

Comments

comments