Opublikowany: śr, Lip 3rd, 2019

Impreza sportowa – pomysł na integrację!

Imprezy integracyjne w firmach stały się normą. W większości przedsiębiorstw pracownicy raz na jakiś czas wychodzą na wspólne piwo, a z okazji wigilii organizowana jest zazwyczaj wystawna kolacja dla wszystkich działów. Czy to jednak wszystkie możliwości, dzięki którym możemy zintegrować naszych pracowników? Oczywiście, że nie. Jednym z bardziej ambitnych i atrakcyjnych sposobów stworzenia zgranego zespołu pracowniczego, jest organizacja imprezy sportowej. Jak to wygląda w praktyce? Szczegóły znajdziesz w dzisiejszym artykule.

frogs-1212209_1280

Boom na zdrowy styl życia

Wszechobecna promocja zdrowego stylu życia zatacza coraz szersze kręgi. Teraz już nie tylko my dbamy o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale robią to również za nas nasze firmy. Doskonałym tego przykładem jest fundowanie pracownikom kart Multisport, by po pracy mogli skorzystać z siłowni lub innych miejsc oferujących treningi fizyczne. Ponadto część firm stara się zaszczepić w swoich pracownikach zdrowszy sposób odżywiania, dostarczając do biura wartościowe przekąski, owoce i soki. To bardzo pozytywny trend, który posiada wiele korzyści nie tylko dla samych pracowników, ale też pracodawców. Wiadomo przecież nie od dziś, że osoba, która dba o prawidłową dietę, a do tego regularnie się rusza jest zdrowsza, ma więcej energii, pracuje efektywniej i ma bardziej pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi. Zespól zbudowany z takich ludzi niewątpliwe przyniesie firmie większe zyski, niż taki, który składa się z marudzących i niezadowolonych pracowników wiecznie przebywających na L4. By pójść o krok dalej w promocji zdrowia i aktywności fizycznej w firmie, warto rozważyć pomysł firmowej imprezy integracyjnej, podczas której zamiast do picia piwa, zachęcimy uczestników do wspólnego biegania lub grania w siatkówkę.

runner-888016_1280

Organizacja imprezy sportowej krok po kroku

Organizacja imprezy sportowej może przybrać różny charakter. Pierwszą z opcji jest zachęcenie pracowników do uczestnictwa w organizowanym na zewnątrz evencie np. konkretnym biegu czy wyścigu kolarskim. Drugą możliwością jest przygotowanie wewnętrznej imprezy tylko dla pracowników danej firmy. Jeśli głównym celem całego wydarzenia jest zintegrowanie uczestników, drugi sposób będzie zdecydowanie skuteczniejszy.

Idealnym pomysłem może okazać się turniej, który rozegramy między poszczególnymi działami firmy. Może to też być wyścig na określoną ilość kilometrów. Warto wcześniej wybrać jednak dyscyplinę sportu, która przypasuje każdemu. Bieganie lub jazda na rowerze wydają się najbardziej neutralne, ale do wyboru mamy również siatkówkę plażową, turniej piłki nożnej czy organizację różnorodnych zawodów sportowo – rekreacyjnych tak popularnych podczas tradycyjnych pikników firmowych. Możliwości jest więc naprawdę sporo.

cycling-1814362_1280

Organizując tego typu imprezę integracyjną, trzeba pamiętać również o zapewnieniu uczestnikom odpowiedniej oprawy gastronomicznej, a czasem także muzycznej. Można pomyśleć o jakiejś wyjątkowej niespodziance na koniec zawodów. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i budżetu.

Jeśli pragniecie zorganizować firmową imprezę sportową z prawdziwego zdarzenia, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy eventowej, która przygotuje dla Was cały event od A do Z. Szczeciński Dragon, jako doświadczony gracz na rynku organizacji imprez integracyjnych, z przyjemnością przygotuje dla Was wyjątkowy sportowy turniej.

Comments

comments