Opublikowany: czw, Lis 21st, 2019

Gdzie zorganizować wigilię firmową?

Organizacja wigilii firmowej to spore przedsięwzięcie. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać, zanim rozpoczniemy przygotowania brzmi: gdzie zorganizujemy event. Możliwości jest naprawdę sporo, a wybór odpowiedniej lokalizacji zależy od wielu czynników. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najbardziej popularne opcje, ich wady i zalety. Przeczytajcie, zanim wybierzecie przestrzeń na organizację tego wyjątkowego wieczoru.

christmas-2918569_1280

Wigilia firmowa na miejscu

Z pewnością najtańszą wersją organizacji świątecznego eventu będzie wigilia firmowa na terenie przedsiębiorstwa. I wcale nie musi być to najmniej atrakcyjne rozwiązanie. Wszystko zależy od pomysłu, a także samego zespołu pracowniczego.

Atutem organizacji wigilii w siedzibie firmy jest przede wszystkim wyższa frekwencja. Jeśli dodatkowo zorganizujemy ją w godzinach pracy, to mamy szanse, że stawi się niemalże 100% pracowników. To jedna z większych zalet takiego rozwiązania. Poza tym w firmie, uczestnicy będą czuli się jak u siebie, to może stworzyć paradoksalnie lepszą atmosferę do luźnych rozmów i otwarcia się. Swojski klimat i brak konieczności strojenia się na uroczystą kolację może zadziałać korzystnie w kwestii integracyjnej roli wigilii firmowej.

Z kolei minusem takiego rozwiązania może być negatywny odbiór przez pracowników, którzy mogli liczyć na bardziej uroczysty event i odbiorą taką formę spotkania jako niewystarczające docenienie ich pracy.

Wszystko jednak zależy od tego, jak zorganizujemy wigilię w biurze. Jeśli zdecydujemy się na atrakcyjny catering oraz zadbamy o odpowiednią atmosferę w trakcie spotkania, to może się okazać, że taka wersja będzie bardziej doceniona przez uczestników niż nawet najbardziej huczna impreza.

Wigilia firmowa w restauracji

To najczęściej wybierana przez firmy opcja. Lokale gastronomiczne coraz częściej oferują kompleksową organizację wigilii firmowej wraz z przygotowaniem świątecznego menu. Wybór eleganckiej restauracji na miejsce spotkania świątecznego ma swoje korzyści. Przede wszystkim stwarzamy pracownikom możliwość do wyjścia poza biuro i spotkanie się na neutralnym gruncie. Zaproszenie podwładnych na wykwitną kolację będzie także odebrane jako forma nagrody, co może pozytywnie wpłynąć na poczucie lojalności pracowników wobec firmy.

Ponadto uroczysty klimat wymaga eleganckiego ubioru, co pozwoli pokazać się uczestnikom z zupełnie innej strony niż na co dzień. Dzięki temu będą mogli oni zaprezentować swoje pozapracownicze oblicze. Jednakże ten sam klimat może być również minusem wydarzenia. Pracownicy mogą być bowiem skrępowani uroczystą atmosferą, co będzie miało negatywny wpływ na komunikację i poziom otwartości. Zanim więc zdecydujemy się na taką wersję wigilii firmowej, zastanówmy się, czy będzie ona sprzyjać integracji uczestników.

christmas-decorations-1150015_1280

Przyjęcie świąteczne

Ostatnią opcją, jest organizacja imprezy świątecznej. To rozwiązanie dla dużych, prestiżowych firm, które zatrudniają sporo pracowników wysokiego szczebla. Ten rodzaj wigilii będzie z pewnością najbardziej kosztowny i wymagający współpracy z firmą eventową, ale niewątpliwie będzie też najbardziej doceniony przez pracowników. Uroczysty bal, na który dodatkowo można zaprosić osobę towarzyszącą sam w sobie będzie wspaniałą nagrodą dla uczestników. Organizacja hucznego wydarzenia to również znakomita okazja do podsumowań, wyróżnień i nagród. Przyjęcie świąteczne stworzy ku temu lepsze okoliczności niż impreza integracyjna w biurze.

Teraz już wiesz, jakie są wady i zalety organizacji wigilii firmowej w różnych miejscach. Jeśli pragniesz przygotować event na miarę Twoich potrzeb i możliwości, skontaktuj się z Dragon Event. Ta doświadczona i profesjonalna firma przygotuje dla Ciebie spersonalizowaną ofertę idealnie dopasowaną do Twoich oczekiwań.

Comments

comments