Opublikowany: pt, Lut 8th, 2019

Dodatkowe zajęcia dla malucha i rodzica

Domowe zabawy przestały Wam wystarczać? Chcesz ze swoim bobasem wybrać się na zajęcia, pobyć między ludźmi? Basen, gimnastyka, angielski – to i o wiele więcej możesz zaoferować swojemu szkrabowi. W dzisiejszym artykule omówimy listę zajęć dodatkowych. Zapraszamy!

Basen

Jedną z atrakcyjnych opcji zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, jest basen. Zajęcia polegają najpierw na oswajaniu dziecka z wodą. Rodzic razem z pomocą instruktora uczy się rozpoznawać potrzeby dziecka w wodzie i wespół – rodzic i maluch, zyskują większą pewność siebie. Często jest tak, że możemy wziąć udział w całym programie, który jest podzielony na etapy. Etapy są z kolei motywowane wiekiem dziecka. I tak najmłodsze dzieci zdobywają umiejętności z zakresu leżenia na plecach. Później dziecko uczy się samodzielnego trzymaniu brzegu basenu, następnie uczy się pływać w asyście rodzica na piersiach. Dopiero w dalszej kolejności następują zajęcia, które łączą w sobie pracę i zabawę, a także radosne skoki do basenu. Wszystko powinno odbywać się w zgodzie z aktualnymi potrzebami i umiejętnościami malucha.

Gimnastyka

Gimnastyka pozwala na rozwój psychomotorycznych zdolności malucha. Dzięki nim malec polepsza swoją koordynację ruchową. Dzieci będą mogły bawić się świetnie, wirując między przeszkodami, wykonując ćwiczenia w takt muzyki lub śmigać w wyścigu raków.

Zajęcia językowe

Zajęcia językowe mogą być bardzo dobrą alternatywą dla maluszków. Jeśli wybierzemy zajęcia, prowadzone przez kreatywną osobę, to nasze dziecko poprzez zabawę będzie chłonęło nowe słówka i zapozna się z brzmieniem danego języka.

Pamiętaj, by nie przesadzić!

Jeśli chodzi o to, co powinniśmy ze sobą zabrać, to najlepiej, jeśli dowiemy się tego u źródła. Zadzwonimy i zapytamy prowadzącego zajęcia. Może tak być, że podczas zajęć dziecko będzie potrzebowało przedmiotu, na który sami nie wpadniemy. Oprócz tego warto mieć ze sobą pakiet podstawowy – coś do picia, coś do jedzenia i pampersy wielorazowego użytku. Z zajęciami dodatkowymi jest jak ze wszystkim – można przesadzić. Dlatego nie obarczajmy malucha zbyt wieloma obowiązkami, by nie doprowadzić do przebodźcowania dziecka. Pamiętajmy, że dziecko dla prawidłowego rozwoju potrzebuje zabawy, odpoczynku, a także… nudy.

Comments

comments