Opublikowany: wt, Sty 21st, 2020

Dlaczego warto studiować w Łodzi?

Wiele osób, które stoją przed decyzją o podjęciu studiów zastanawia się nie tylko nad samą uczelnią, ale również nad wyborem miasta. Wiadomo przecież, że studia nie polegają tylko na nauce, ale również na życiu towarzyskim, a to może zupełnie inaczej wyglądać w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi. Dziś zatem przedstawimy Wam argumenty za tym, dlaczego warto studiować w Łodzi.

boat-3650243_1280

Łódź długo nie cieszyła dobrą opinią ze względu na jej fabryczną przeszłość. To na szczęście się zmienia i dziś jest to miasto z bardzo atrakcyjną oferta kulturalną, rozrywkową i biznesową. Coraz więcej studentów spływa co roku do Łodzi, nie tylko po to, by studiować w słynnej Łódzkiej Filmówce, ale również na inne studia i uczelnie. Młodzi ludzie cenią sobie potencjał tego miasta i widzą jego prężny rozwój.

Łódzkie uczelnie

Przede wszystkim Łódź to jeden z większych ośrodków akademickich w kraju. Znajduje się tu sporo uczelni wyższych z Uniwersytetem Łódzkim na czele. Posiada również własną Politechnikę, Uniwersytet Medyczny, Akademię Muzyczną, Akademię Sztuk Pięknych no i oczywiście Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną, którą ukończyło wielu słynnych reżyserów.

Jednak w Łodzi znajdziemy również sporo uczelni niestacjonarnych. Idealnym przykładem jest tutaj Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, czyli popularny „Medyk”. Uczelnia posiada bogatą ofertę edukacyjną. Można w niej studiować między innymi dietetykę, kosmetologię, pedagogikę, psychologię, a nawet prawo.

boat-3432536_1280

Życie w Łodzi

Wiadomo jednak, że przenosząc się na studia do dużego miasta, trzeba wziąć pod uwagę kilka innych aspektów niż prestiż samej uczelni. Liczy się między innymi koszt utrzymania. A ten w Łodzi jest zdecydowanie przystępny na studencką kieszeń w porównaniu np. z kosztami życia w Warszawie czy Krakowie. W mieście funkcjonują zarówno akademiki studenckie, jak i bogate zaplecze mieszkań i pokoi na wynajem. Miasto jest również świetnie skomunikowane, dzięki czemu studenci łatwo dotrą na uczelnię, do centrum miasta czy wieczorną imprezę.

Kultura i rozrywka w Łodzi

Zaletą studiowania w Łodzi jest także bogata oferta kulturalna i rozrywkowa miasta. Tutaj odbywają liczne festiwale i przeglądy, prężnie prosperują muzea m. in. Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografii czy Muzeum Sztuki. W Łodzi prosperuje również sporo teatrów, filharmonia, kina oraz galerie.

Na wyróżnienie zasługuje również łódzka Manufaktura – olbrzymie centrum handlu, usług, biznesu, nauki, mody, kultury i sztuki. Tu każdy znajdzie coś dla siebie i atrakcyjnie spędzi czas.

Żyjąc w Łodzi, koniecznie trzeba choć raz odwiedzić tamtejszy Ogród Botaniczny, Palmiarnię, Uliczną Galerię Wielkich Łodzian, Las Łagiewnicki czy Rudzka Górę.

Na zakończenie warto wspomnieć, że Łódź to również świetne miejsce na życie po studiach. Coraz więcej firm ma tutaj swoje siedziby, międzynarodowe korporacje także wybierają Łódź. Dzięki temu absolwenci mogą być spokojni o zatrudnienie po studiach.

Comments

comments