Opublikowany: śr, Gru 18th, 2019

Czy kupować dziecku używane buty?

Kupując buty dla dziecka, wielu rodziców zastanawia się, czy nie sięgnąć po obuwie używane np. z second handu lub wykorzystać parę otrzymaną od kogoś z rodziny czy od przyjaciół. Taka wizja kusi, pozwala bowiem zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nowe, dobrej jakości buty dla dzieci nie kosztują przecież mało. Czy jednak jest to sposób, który faktycznie „opłaca się” naszym pociechom? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Malmo1FD-600x600 (1)

Trzeba przyznać, że obuwie dla dzieci to jeden z najdroższych elementów ich garderoby, zwłaszcza, że trzeba go regularnie wymieniać. W pewnym wieku malucha raczej ciężko liczyć na to, że jedna para posłuży mu dłużej niż jeden sezon. Trudno się więc dziwić, że rodzice chcą jak najwięcej zaoszczędzić na zakupie butów dla dziecka. Czy słusznie?

Oszczędź na wszystkim, tylko nie na butach

Niestety, takie rozwiązanie nie należy do najkorzystniejszych, biorąc pod uwagę zdrowie dziecięcych stóp. Używane buty, nawet jeśli były noszone przez zdrowe dziecko, bez wad stóp, będą już wyżłobione w charakterystyczny tylko dla tej jednej osoby sposób. Kiedy zatem nasze dziecko zacznie chodzić w takich butach, siłą rzeczy zacznie dostosowywać swoją stopę do gotowego wyprofilowania, a to nie służy jego zdrowiu i może przyczynić się do rozwoju wad.

Zakładanie dziecku używanych butów, będzie miało podobny efekt, jak kazanie zdrowemu maluchowi nosić wkładki ortopedyczne. Wiadomo, że kiedy, dziecko tego nie potrzebuje, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego używanym butom mówimy stanowcze „nie” i przestrzegamy rodziców przed tego typu rozwiązaniem.

Możemy zaoszczędzić na każdym innym elemencie dziecięcej garderoby, ubierając malucha w śpioszki po starszym rodzeństwie, czy zakładać mu ubrania, które dostaniemy od rodziny i znajomych, ale w przypadku butów bądźmy stanowczy. Zaoszczędzone na ubraniach pieniądze zainwestujmy w dobrą parę obuwia profilaktycznego dla dzieci, które wesprze prawidłowy rozwój dziecięcych stóp.

polo-3ly

Obuwie profilaktyczne dla dzieci – co to takiego?

W dzisiejszych czasach modeli butów dla dzieci jest od zatrzęsienia. Skąd mamy wiedzieć, które będą dobre dla naszego dziecka? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na producenta. Tylko niektórzy bowiem specjalizują się w tworzeniu butów zdrowotnych dla dzieci, biorąc pod uwagę wszelkie fizjoterapeutyczne zalecenia. Jednym z takich renomowanych producentów jest Memo. To marka, która przykłada do jakości swojego obuwia najwyższą wagę, oferując buty kompleksowo wspierające rozwój dziecięcych stóp.

Ich produkty poosiadają nowoczesny system diagnostyczny, który poinformuje Cię, jeśli dziecko zacznie wykazywać objawy płaskostopia czy koślawości. Ponadto część modeli wyposażonych jest w obcas Thomasa zapobiegający koślawieniu. Wszystkie wersje butów Memo posiadają odpowiednio sztywny zapiętek, który stabilizuje kostkę, a także szeroką podeszwę zapewniającą małym stopom niezbędną przestrzeń. Warto także dodać, że buty dla dzieci Memo powstają z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących prawidłową wentylację oraz idealne dopasowanie do dziecięcej stopy.

Podsumowując, zdecydowanie odradzamy sięganie po buty używane. W zamian za to proponujemy wybór sprowadzonego renomowanego obuwia profilaktycznego od Memo, które wesprze prawidłowy rozwój stóp i uchroni je przed powstawaniem wad.

Comments

comments