Opublikowany: pt, Lut 28th, 2020
Sport | Autor: admin

Części naprawcze do roweru – w prosty sposób stań się domowym mechanikiem

Mechanika rowerowa nie jest szczególnie skomplikowana – nie trzeba posiadać żadnych wyjątkowych umiejętności, aby samodzielnie naprawić swój pojazd. Wystarczy wyposażyć się z kilka podstawowych narzędzi oraz części zamienne do roweru, aby każda domowa naprawa mogła przebiegać pomyślnie!

Podstawowe narzędzia do naprawy rowerów

 

Wielu właścicieli rowerów woli naprawiać swój pojazd samodzielnie, niż oddawać go do serwisu. Za takim postępowaniem przemawiają liczne korzyści – oszczędność pieniędzy, możliwość samodzielnego wyboru części zamiennych, uniknięcie długiego oczekiwania na naprawę. Co więcej, nie potrzeba posiadać dużej ilości narzędzi, aby wykonywać podstawowe naprawy oraz regulacje. Niepodważalnymi zaletami narzędzi rowerowych jest ich stosunkowo niska cena, a także uniwersalny charakter – wiele z nich nadaje się praktycznie do każdego roweru, niezależnie od rodzaju oraz producenta.

Podstawowe wyposażenie każdego cyklisty powinno obejmować: łyżki do opon, wszechstronne klucze  imbusowe które są dopasowane do powszechnie stosowanych w rowerach śrub, klucze torx (inaczej klucze gwiazdkowe), klucz do szprych, imadełko do łańcucha, a także oczywiście pompkę rowerową.

Oprócz specjalnych narzędzi przeznaczonych do naprawy rowerów, warto zaopatrzyć się również w kilka uniwersalnych narzędzi które również mogą okazać przydatne, a nawet nieocenione podczas wykonywanych samodzielnie napraw. Warto wymienić wśród nich chociażby komplet kluczy płaskich, wkrętaki, kombinerki, cążki, a także mały młotek oraz nóż.

Wyjeżdżając rowerem w dalszą trasę, rozsądnie jest zabrać ze sobą kilka podstawowych elementów do naprawy rowerów. Posiadając odpowiednie wyposażenie nie musimy się obawiać, że zaskoczy nas niespodziewana usterka kiedy znajdziemy się daleko od domu!

Części zamienne do roweru

 

Ceny części zamiennych do roweru są tak niskie, że regularna wymiana wyeksploatowanych elementów powinna być obowiązkiem każdego cyklisty. Do najszybciej zużywających się części  należy łańcuch, kaseta oraz korba, ale wiele innych elementów również warto wymieniać, szczególnie jeśli często korzystamy z roweru. Części zamienne do roweru bez trudu możemy zakupić w internecie, warto jednak szukać ich wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Podstawowe narzędzia do naprawy rowerów, części oraz podzespoły rowerowe łatwo znajdziemy w specjalistycznym, internetowym markecie technicznym MPM-24. Zróżnicowany i bogaty asortyment pozwoli znaleźć każdemu cykliście wszystko co potrzebne, aby mógł dokonywać samodzielnych przeglądów oraz reperować wszelkie usterki w swoim rowerze.

 

Comments

comments