Opublikowany: czw, Cze 13th, 2019

Charakterystyka bankietu

Bankiet jest to rodzaj uroczystości francuskiego pochodzenia, charakteryzujący się elegancką oprawą. Zazwyczaj uczestniczy w nim około kilkadziesiąt osób i jest zainicjowany w jakimś konkretnym celu. Przebieg przyjęcia jest bardzo przyjemny dla gości, ponieważ są tam  wyjątkowo dobrze obsłużeni, mają szanse skorzystać z wykwintnej kuchni i trunków oraz spędzić czas w magicznej atmosferze, najczęściej z piękną muzyką w tle. W poniższym artykule poruszymy natomiast temat tego, jak wygląda przygotowanie takiego bankietu.

bankiet1

Cel przyjęcia

O tym, jaką ostateczną formę przyjmie impreza, zadecyduje jej cel. W związku z tym, że z tego rodzaju usługi zamawiają przede wszystkim przedsiębiorstwa, choćby ze względów finansowych, to są to często wydarzenia o charakterze firmowym. Należą do nich różnego rodzaju jubileusze, roczne podsumowania, świętowanie ważnego osiągnięcia czy imprezy integracyjne dla pracowników. Mogą to być także akcje charytatywne, zloty przedstawicieli tego samego zawodu w celu wymiany doświadczeniem i wiedzą oraz oczywiście imprezy prywatne. Każdy z tych rodzajów imprez składa się z tych samych elementów, czyli muzyki, jedzenia i odpowiedniego wystroju. Warto wspomnieć, że nowych form ciągle przybywa.

Umeblowanie bankietowe

Istotną kwestią jest posiadanie odpowiednich mebli bankietowych. Jest to o tyle problematyczne, że z reguły są one duże i wymagają rozłożenia i rozstawienia w odpowiedniej konfiguracji, jakiej życzy sobie klient i manager eventu. Stoły bankietowe potrzebne są także pod bemary z potrawami, bufet i na ekspresy do kawy. Do elementów wyposażenia potrzebnego na eventach należy także rozkładany parkiet, niekiedy minibar i ruchome ściany. W przypadku największych imprez poszczególne hotele zawierają najczęściej między sobą porozumienia, na podstawie których pożyczają od siebie wzajemnie brakujące stoły i krzesła konferencyjne.

bankiet 3

Jedzenie

W zależności od wyboru klienta dania mogą być serwowane lub nieserwowane. Natomiast rodzaj tego serwowania może być synchroniczny lub zwykły. W związku z tym, że czas trwania imprezy jest zazwyczaj relatywnie długi, w nieco późniejszych godzinach zaplanowane jest podanie dodatkowych, ciepłych potraw w bemarach. Gość w każdej chwili może podejść, wziąć czysty talerz i nałożyć sobie świeże jedzenie. Brudne talerze są w tym czasie systematycznie sprzątane przez kelnerów. Rolę uzupełnienia odgrywają zimne przystawki, w postaci wykwintnych kanapek i sałatek, a także przekąski słodkie. Oczywiście na takim wydarzeniu nie może zabraknąć nie tylko soków, napojów gazowanych i wody, ale także alkoholu. Do trunków opcjonalnie należą wina i te są najczęściej spotykane. Organizator życzy sobie niekiedy także wódkę i piwa.

bankiet 2

Miejsce i oprawa

Ranga imprezy wymaga, by sala bankietowa wyglądała po prostu pięknie. Oczywiście wpływ na to będzie miał także zaplanowany budżet klienta. Realizatorzy stawiają na ozdabianie stołów kwiatami, którymi najczęściej są lilie oraz dużymi białymi świecami. Ważną rolę odgrywa w tym przypadku odpowiednie oświetlenie i wygląd sceny, na której odbywają się recitale, mini koncerty, występy DJ-ów, a nawet komików.

Comments

comments