Opublikowany: pt, Sty 11th, 2019

Bieganie z wózkiem, czyli jak wrócić do formy

113487032_3e468fe7d8_z

Po narodzinach swojego dziecka wiele kobiet ma problem z powrotem do formy sprzed ciąży. Czują się niekomfortowo w swoim ciele i chciałyby coś w nim zmienić. Jednakże w ferworze codziennych obowiązków często trudno znaleźć czas na sen, a co dopiero na dodatkową formę aktywności fizycznej. Jednak mamy dla świeżo upieczonych mam jedno rozwiązanie. Zamień codzienne spacery na bieganie z wózkiem!

Od czego należy zacząć?

Przede wszystkim od pozytywnego nastawienia! I od uświadomienia sobie wielu korzyści, jakie może przynieść Ci bieganie z wózkiem – stracisz zbędne kilogramy, dotlenisz organizm i wzmocnisz swoją odporność. Bieganie z wózkiem to także świetna rozrywka dla Twojego malucha. Sama przekonasz się, ile radości możesz mu tym sprawić!

Jaki wózek?

Specjalny do biegania tzw. jogger. Joggery możemy rozpoznać po tym, że mają trzy koła, hamulec nie tylko nożny, ale także ręczny, większe pompowane koła, które ułatwiają bieg. Jogger posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Wózek powinien zapewniać komfort zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Wózek powinien mieć dobrą przyczepność i nie ograniczać ruchu nóg.

Uważaj na drodze

Często podczas biegania lubimy słuchać muzyki. Jednakże w przypadku biegu z wózkiem raczej się to odradza. Trzeba być bardziej skupionym niż zwykle. Podczas biegu obserwuj toczenie. Uważaj na pieszych, pojazdy i zwierzęta, a także monitoruj większe nierówności.

Co warto ze sobą zabrać?

Na pewno musisz pamiętać o prowiancie dla malucha. Będąc kilka, a czasem kilkanaście kilometrów od domu, zawrócenie nie będzie takie łatwe. Dlatego, by nie narazić się na grymaszenie i przerwanie treningu, miej przy sobie jakiś smakołyk, pojemnik na mleko i picie. Jeśli Twoje dziecko szybko się nudzi, weź do wózka jego ulubioną zabawkę, by mógł się nią zająć, podczas, kiedy Ty będziesz szusować na drodze. Na bieg warto wybrać porę, kiedy nasz maluch zazwyczaj zapada w drzemkę. Wtedy będziesz miała pewność, że dobiegniesz do wyznaczonego sobie celu bez perturbacji. Pamiętaj o awaryjnym ubraniu. Warunki za oknem mogą się zmienić, dlatego czapeczka, szalik, rękawiczki czy sweterek na pewno nie zawadzą.

Comments

comments