Opublikowany: pon, Wrz 2nd, 2019

Akcja integracja!

Zintegrowany zespół to efektywny zespół i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Każdy manager wie, jak wiele znaczy team building oraz pozytywne relacje wśród pracowników. Nadchodzą ostatnie podmuchy letniego powietrza, dlatego, aby w pełni wykorzystać czas pozostały do deszczowej jesieni, podpowiadamy jak zorganizować udaną imprezę integracyjną w plenerze.

integracja

Piknik firmowy

To zdecydowanie najczęściej wybierana forma eventów pracowniczych, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Charakter imprezy pozwala na obecność rodzin pracowników, co dodatkowo sprzyja luźnym rozmowom, śmiechom i zabawom… i o to chodzi! Rozładowanie ciężkiej atmosfery lub wdrożenie grupy nowych pracowników bywa wyzwaniem w natłoku codziennej pracy, dlatego warto wykorzystać okazję mniej oficjalnego spotkania. Aby piknik firmowy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny, warto zdecydować się na nieszablonowe atrakcje. Wyścig w workach zawsze się sprawdza, ale gdyby podkręcić zabawę i urządzić wyścig w zorbingu? A może bubble football zamiast klasycznego meczu piłki nożnej? Duch rywalizacji z pewnością zostanie pobudzony, a pozostali z przyjemnością będą kibicować uczestnikom.

pikniki firmowe

W sportowym duchu

Nic tak nie integruje, jak wspólny cel, dlatego wyznaczenie konkretnego zadania znacznie stymuluje współpracę. Organizacja imprezy plenerowej utrzymana w sportowej konwencji nie tylko będzie świetną okazją do integracji. Podczas biegu na orientację wyznaczone drużyny realizują zadania, zatem muszą wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością kreatywnego rozwiązywania problemów. Równie dobrym pomysłem będzie rozgrywka w paintball, podczas której drużyny muszą współpracować, aby razem osiągnąć cel i pokonać przeciwnika. Spływ kajakowy czy przejażdżka quadami również dają wiele możliwości na ciekawy event firmowy na łonie natury.

pikniki frimowe1

Odrobina rywalizacji

Nową propozycją dla firm jest gra „Konstruktorzy Maszyn”, podczas której uczestnicy dzieleni są grupy. Zadaniem każdej z nich jest zbudowanie pojazdu przy użyciu desek, gwoździ, młotków i innych niezbędnych części. Jednak aby zadanie nie było zbyt proste, poszczególne elementy można nabyć wyłącznie za specjalną walutę, którą drużyny otrzymują za dobrze wykonane zadania. Alternatywą jest możliwość realizacji dowolnego scenariusza gry miejskiej. Każda z tych form imprezy integracyjnej kładzie zdecydowany nacisk na pracę zespołową, sprawną komunikację i wdrażanie nowych pomysłów. Ponadto, jeśli zespół składa się z zupełnie nowych pracowników, którzy będą na co dzień pracowali przy wspólnym projekcie, można zaobserwować jakie role przypisują sobie uczestnicy w obliczu realizacji zadania. Dla wprawionego obserwatora to idealna okazja, aby sprawdzić, kto posiada cechy przywódcze i odnajdzie się w roli lidera, kto jest kreatywnym pomysłodawcą, a kto znakomicie sprawdza się w roli skrupulatnego wykonawcy.

Organizacja imprezy w plenerze

Zorganizowanie imprezy integracyjnej na ostatnią chwilę może być utrudnione, więc jeśli masz wątpliwości, czy zdążysz przed końcem lata oraz jakie atrakcje trafione – zdaj się na pomoc profesjonalistów. Dragon zawsze zaproponuje coś interesującego i zadba, aby cały event przebiegł idealnie.

Comments

comments